ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Pomagamy potrzebującym

02.12.2019
Gmina Ząbkowicach Śląskich w ramach otwartych konkursów na dotacje całoroczne wspiera kilka stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących. Dzięki zaangażowanym wolontariuszom pomoc trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Stowarzyszenie Integracja realizuje zajęcia w ramach projektu „Ja też potrafię”. Kwota jaką dofinansowuje to zadania gmina to 36 000 zł. Na co przeznaczone są te środki? Między innymi na zajęcia terapeutyczne, rehabilitacyjne i ruchowe, hipoterapię czy wycieczki metodyczne.

Kwotę 12 000 zł otrzymuje z kolei Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Osiedlowy Uśmiech”. Dzięki temu członkowie stowarzyszenia prowadza zajęcia, warsztaty, i arteterapię dla dzieci. Organizowane są także wyjazdy czy imprezy charytatywne.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.