ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nowe elektryczne autobusy w Gminie Ząbkowice Śląskie

13.12.2022
W sobotę 10 grudnia 2022r. na ząbkowickim rynku odbyła się oficjalna prezentacja 4 nowych autobusów elektrycznych.

Jest to inwestycja przyjazna środowisku – zeroemisyjny tabor autobusowy zasili Ząbkowicką Komunikację Publiczną. Autobusy te zostały wyprodukowane przez firmę Automet s. j. z Sanoka. Każdy z nich może na jednym ładowaniu przejechać około 300 km. Posiadają 13 miejsc siedzących, 9 stojących oraz miejsce dla osoby z niepełnosprawnością lub dla wózka dziecięcego. Również wejście do autobusu przystosowane jest dla osób mających problemy z poruszaniem. Autobusy wyposażone są w ogrzewanie zimą i klimatyzację latem. Można też podładować swój telefon komórkowy.

Autobusy jeździć będą na terenie Ząbkowic Śląskich zahaczając o Jaworek.

Wyruszą na trasy od 2 stycznia na dwóch liniach A i B. Warto dodać, iż autobusy te są uzupełnieniem dotychczasowych kursów, a więc pozostałe rozkłady jazdy nie ulegają zmianie. Dla wygody mieszkańców zostały utworzone dodatkowe przystanki – Bohaterów Getta, przy trzeciej bramie cmentarza, Agrestowa, Diamentowa oraz Biznesowa (boczna Cukrowniczej)

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Ograniczenie niskiej emisji w Ząbkowicach Śląskich poprzez zakup zeroemisyjnego elektrycznego taboru autobusowego do obsługi Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej w ramach programu „Zielony Transport Publiczny”. Dofinansowanie przyznane jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.