ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Międzynarodowa współpraca dla Seniorów

05.11.2019
razem w aktywnej starości
Decyzją Euroregionalnego Komitetu Sterującego (EKS) Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała dofinansowanie dla mikroprojektu pn.: „Razem w aktywnej starości”. Dzięki temu projektowi odbędą się m.in. spotkania seniorów oraz opiekunów osób starszych, seniorzy będą mieć możliwość uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych w naszym partnerskim mieście w Czechach, Cervenym Kostelcu. Wartość projektu to około 38 tysięcy złotych, zaś uzyskane dofinansowanie to około 34 tysięcy złotych

Zatwierdzone przez EKS źródła finansowania są następujące:

Całkowite wydatki kwalifikowalne: 8 877,60 EUR

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego: 7 545,96 EUR

Środki finansowe z budżetu państwa: 443,88 EUR

Środki finansowe z budżetu gminy: 887,76 EUR

Projekt ma na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy seniorami i wymianę doświadczeń w sprawowaniu opieki nad osobami starszymi. Realizacja projektu umożliwi seniorom i opiekunom osób starszych z pogranicza polsko - czeskiego udział w spotkaniach, a więc przyczyni się do budowania więzi i wymiany swoich doświadczeń. W ramach projektu zaplanowano: dwudniowe spotkanie opiekunów osób starszych oraz jednodniowe spotkanie seniorów, podobne wydarzenia realizowane będą po stronie czeskiego partnera.

Seniorzy w ramach projektu będą mieć okazję, do tego, aby zobaczyć jak spędza się czas wolny u partnera projektu. Opiekunowie -  wymienią się swoimi doświadczeniami i wezmą udział w konferencji dot. zagrożeń na które należy przygotować seniorów.

Projekt realizowany w partnerstwie z Oblastní charita Červený Kostelec.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

    

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.