ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Pierwszy tydzień ferii zimowych za nami

20.02.2023
Ferie Zimowe w Gminie Ząbkowice Śląskie rozpoczęły się 13.02.2023r. Nasze instytucje przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji zadbało o aktywne spędzanie wolnego czasu. Głównym punktem były darmowe zajęcia nauki pływania dla dzieci finansowane przez Gminę Ząbkowice Śląskie. Od poniedziałku do czwartku dwie grupy spotykały się z trenerami, aby spędzić ciekawie czas w Słonecznym Parku Wodnym. Każdego dnia w Hali Słonecznej odbywały się turnieje sportowe dla dzieci i młodzieży. Można było rywalizować w takich dyscyplinach jak: badminton, teqball, piłka nożna, piłka siatkowa i tenis stołowy. Drugi dzień ferii był okazją do odwiedzenia Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu.

Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy były miejscem dla zajęć artystycznych i naukowych. W ZCKiT odbyły się zajęcia plastyczne: „Zmalujmy coś razem” i „Mały artysta”. Zajęcia muzyczne: „Śpiewaj z nami” i „Zatańcz z Nami”. W Sali kinowej odbyły się bezpłatne rodzinne seanse filmowe. Izba Pamiątek Regionalnych gościła uczestników zajęć „Dzielny Rycerz”, a tydzień zakończył Bal Walentynkowy w kawiarni ZCKiT. Biblioteka w ząbkowickim Ratuszu zorganizowała wspólne gry i zabawy, rebusy, zajęcia plastyczne, muzyczno-ruchowe, kreatywne oraz poznawanie tajemnic kodowania.

Przed dziećmi i młodzieżą drugi tydzień ferii zimowych oraz masa atrakcji w naszych instytucjach.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.