ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Witaj szkoło! – rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Gminie Ząbkowice Śląskie

01.09.2021
Nowy rok szkolny 1 września 2021 r. powitało 1534 uczniów w 88 oddziałach szkół podstawowych oraz 588 dzieci w przedszkolach publicznych i oddziałach przedszkolnych. Żłobek publiczny zapewnia opiekę nad 101 dziećmi - w placówce funkcjonuje aż 7 grup żłobkowych!

Edukacja kontynuowana będzie w 11 placówkach oświatowych: 3 szkołach podstawowych miejskich, 3 szkołach podstawowych wiejskich z oddziałami przedszkolnymi oraz 5 publicznych przedszkolach. Utworzono 11 klas pierwszych, gdzie zapisano  203 uczniów. W zakresie realizacji zadań wychowania przedszkolnego Gminę Ząbkowice Śląskie wspierają 4 przedszkola niepubliczne, w których łącznie przebywa 229 dzieci.

Informujemy, że uczniowie szkół podstawowych nadal otrzymują darmowe podręczniki szkolne i inną pomoc materialną zgodnie z przepisami prawa. O świadczenie „Dobry Start” w wysokości 300zł  ubiegać należy się w formie elektronicznej za pośrednictwem portalu PUE ZUS.

W roku szkolnym 2020/2021 Gmina Ząbkowice Śląskie nadal organizuje  dowóz i odwóz dzieci i młodzieży objętych obowiązkiem szkolnym na terenie naszej gminy. Dowozem objętych będzie 368 uczniów.

W okresie wakacji w gminnych placówkach oświatowych zostały przeprowadzone najpotrzebniejsze remonty i naprawy. Wykonano malowanie sal lekcyjnych, gabinetów, szatni, wewnętrznych ciągów komunikacyjnych  i innych pomieszczeń służących potrzebom placówek. Doposażono pracownie dydaktyczne. Dokonano gruntowego mycia, sprzątania, przeglądu i konserwacji sprzętu i urządzeń.  Pomieszczenia są   przygotowane do realizacji zadań w roku szkolnym 2021/2022  - zgodnie ze standardami i obowiązującymi przepisami, w tym obostrzeniami w związku z COVID-19.

Wszystkim Przedszkolakom, Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzymy powodzenia w nowym etapie oraz samych sukcesów!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.