ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Prośba o przestrzeganiu zasad wyrzucania odpadów

06.04.2020
Przypominamy o przestrzeganiu zasad korzystania z koszy ulicznych ustawionych w miejscach publicznych. Przedmiotowe kosze ustawione w ciągach pieszych służą do pozostawienia odpadów, które powstały w trakcie przemieszczania się ludzi po terenach miejskich czy wiejskich. Kosze uliczne nie służą do odbioru odpadów komunalnych z gospodarstw indywidualnych czy z prowadzonej działalności gospodarczej.

Prosimy zatem o stosowanie się do przepisów i wyrzucanie odpadów komunalnych wytwarzanych w gospodarstwach domowych czy w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą do własnych pojemników na odpady komunalne. Dbajmy wspólnie o czystość i estetykę naszej gminy. 

Prosimy także o niewyrzucanie zużytych maseczek i rękawiczek jednorazowych na ulicach. Jak do tej pory Mieszkańcy Gminy Ząbkowice Śląskie wzorowo stosują się do tego i na ulicach próżno szukać zużytych rękawiczek i maseczek. Prosimy, aby nadal tak było!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.