ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Aktualizacja Lokalnego Programu Rewitalizacji

05.09.2016
Rada Miejska Ząbkowic Śląskich przyjęła Aktualizację Lokalnego Programu Rewitalizacji (LPR). Opracowanie i wdrożenie LPR przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz wzmocnienia pozycji konkurencyjnej miasta. Aktualizacja LPR dostępna jest w załączniku poniżej.

Lokalny Program Rewitalizacji miasta Ząbkowice Śląskie dofinansowany jest w kwocie 48 000 złotych ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Obejmuje obszar miasta określony granicami następujących ulic: Kolejowa, Legnica, Niepodległości, Wrocławska, Żeromskiego, Kusocińskiego, Staszica, Ziębicka, Chrobrego, Kamieniecka, Ogrodowa, Kłodzka, Szpitalna, Batalionów Chłopskich, 1 Maja. W programie znalazło się  96 projektów na liście A (znajdujące się w obszarze rewitalizacji) z tego 67 zostało złożonych przez Wspólnoty Mieszkaniowe i dotyczą remontu części wspólnych obiektów wielorodzinnych i 3 na liście B (poza obszarem rewitalizacji).

Prace nad dokumentem były prowadzone na podstawie Wytycznych w zakresie rewitalizacji w programach operacyjnych na lata 2014 - 2020" Ministra Infrastruktury i Rozwoju.  Uchwalenie Aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji daje możliwość ubiegania się projektom znajdującym się w dokumencie o dofinansowanie m.in. w ramach działania 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.