ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Aktywne i kreatywne ferie zimowe 2023 w Gminie Ząbkowice Śląskie – relacja

27.02.2023
Łącznie 1463 dzieci skorzystało z oferty ferii zimowych Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji, Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy. Ferie w Ząbkowicach Śląskich to niezapomniane emocje i aktywnie spędzony czas – dziękujemy wszystkim zainteresowanym za tak liczny udział! Poniżej prezentujemy krótkie relacje z wydarzeń.

Ferie na sportowo z Ząbkowickim Centrum Sportu i Rekreacji

Podczas ferii zimowych trwających od 13.02 do 26.02.2023 Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowało 12 turniejów w Hali Słonecznej: badmintona, teqballa, tenisa stołowego, piłki nożnej, siatkówki, turbo kozaka, w których udział wzięło 261 dzieciaków. W tym okresie odbyły się również trzy wyjazdy: Hydropolis we Wrocławiu, Park Trampolin w Kłodzku oraz Lodowisko w Świdnicy z których skorzystało 136 osób. W Słonecznym Parku Wodnym dla czterech grup dzieci odbywała się bezpłatna nauka pływania, w której udział wzięło łącznie 40 osób. Podczas wszystkich wydarzeń w ramach ferii 2023 organizowanych przez ZCSiR udział wzięło 437 osób

 

Kreatywne ferie z Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki

W Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki codziennie w godzinach od 10:00 do 12:00 odbywały się zajęcia dla dzieci. Podczas wszystkich zajęć dzieci mogły popracować manualnie i wykazać się kreatywnością. Prace stworzone podczas warsztatów zabierały do domu, a dodatkowo otrzymywały napoje i słodkie przekąski.

Podczas warsztatów plastycznych dzieci pod okiem Pani Bogusławy Cwek wykonywały serduszka papierowe, które mogły wręczyć ukochanej osobie z okazji Walentynek. 14 oraz 21 lutego w Sali widowiskowej odbyły się bezpłatne seanse filmowe, podczas których emitowane były: film animowany DUMBO oraz bajka NIEZGASZALNI. Kolejnego dnia w kawiarni ZCKiT Radek Tarach podczas warsztatów KARAOKE trenował z dziećmi emisję głosu. Następnie dzieci do mikrofonu śpiewały wybrane przez siebie utwory, których tekst wyświetlany był na ekranie z rzutnika. Tego samego dnia po południu wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach Zumby prowadzonych przez Alicję Czaplę. Podczas ferii w Ząbkowicach Śląskich dwukrotnie odbyły się niezwykłe lekcje muzealne. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się o życiu i uzbrojeniu rycerzy jak również poznały tajniki kaligrafii i historię powstania pisma. Każdorazowo na zakończenie w ogrodzie Izby Pamiątek Regionalnych było wspólne grillowanie. Miłośnicy rysunku i szkicu uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Pawła Tomczyka. Podczas piątkowych zajęć dzieci uczyły się jak najłatwiej i najdokładniej narysować znane postaci z bajek. Na półmetku ferii w ZCKiT odbył się Walentynkowy Bal Karnawałowy organizowany i przeprowadzony przez Panią Elę Deptę. Bal odbył się w dwóch częściach z animacjami dla najmłodszych jak również wieczorem dla nastolatków. W środę 22 lutego dzięki uprzejmości Justyny Topolskiej i Beaty Kluz-Pokrywkę odbyły się warsztaty podczas których około 100 dzieci stworzyła swoje własne mydełka i ulepiła przepyszne słodkości. Stowarzyszenie Animatorów Kultury w przeddzień zakończenia ferii na Sali widowiskowej przeprowadziło warsztaty teatralne. Dzieci trenowały emisję głosu oraz ruch sceniczny. Na podsumowanie zajęć odegrały krótkie role i scenki teatralne. Na zakończenie ferii wszystkie dzieci zostały zaproszone do kawiarni ZCKiT na wspólne tańce, animacje i konkurencje przeprowadzone przez pracowników ZCKiT. Łącznie z oferty ZCKiT skorzystało 758 dzieci!

 

„Zimowe hece w bibliotece” – ferie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy

Jak co roku nasza biblioteka przygotowała ciekawą ofertę dla dzieci z naszej gminy. Wśród naszych propozycji znalazły się warsztaty plastyczne, kreatywne, gry planszowe, łamigłówki i zagadki, zajęcia muzyczno-ruchowe oraz kodowanie. Licznie zgromadzeni uczestnicy razem bawili się, tworzyli melodie i tańczyli z Bum Bum Rurkami, malowali kosmos i dinozaury, wykonali walentynkowe ramki, poznali podstawy programowania i spędzali razem miło czas. W zajęciach wzięło udział 268 dzieci.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.