ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Będą dotacje do budowy lub przebudowy wiat śmietnikowych dla Mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie

28.01.2022
Rada Miejska Ząbkowic Śląskich podjęła Uchwałę w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Ząbkowice Śląskie na dofinansowanie budowy lub przebudowy wiat śmietnikowych.

W celu poprawienia stanu środowiska oraz czystości i porządku na terenie gminy przy jednoczesnym rozwiązaniu problemu zbierania odpadów komunalnych w zabudowie wielolokalowej, budowa wiat śmietnikowych jest rozwiązaniem optymalnym. Takie zadanie należy do obowiązków właściciela nieruchomości i wiąże się ze znacznymi kosztami, dlatego Gmina Ząbkowice Śląskie będzie dofinansowywać tego typu przedsięwzięcia. Dotacja będzie możliwa do wysokości 50% kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż 10 000 zł. Nabór wniosków zostanie ogłoszony po uprawomocnieniu się uchwały.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.