ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Będą nowe miejsca pracy - nowoczesny zakład produkcyjny w Ząbkowicach Śląskich

15.01.2018
Wkrótce ruszy budowa w Ząbkowicach Śląskich nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Inwestorem jest firma BAUD Polska sp. z o.o. W dniu 8 stycznia 2018 r. odbyło się podpisanie aktu notarialnego – umowy przeniesienia własności nieruchomości działki nr 30/2 o powierzchni 3,5908 ha położonej przy ul. Kamienieckiej w Ząbkowicach Śląskich – będącej własnością Gminy Ząbkowice Śląskie – włączonej do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o. - na spółkę BAUD Polska sp. z o.o. Tym samym przypieczętowano wyniki przetargu, który odbył się 4 grudnia 2017 roku w Wałbrzychu w siedzibie WSSE „INVEST-PARK” i zatwierdzonego Uchwałą Nr 1588/VIII/17 z dnia 11 grudnia 2017 r. Rady Nadzorczej WSSE „INVEST – PARK, która wydała zgodę na wybór spółki BAUD Polska sp. z .o. o, jako nabywcę nieruchomości oraz jako podmiot, który uzyska zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

O inwestycji, produkcji, zatrudnieniu i kosztach, mówi - Michael Bystron - Dyrektor zakładu BAUD Polska sp. z o.o:  "Nowy zakład będzie miał powierzchnię 4800 m2, z czego 4000 m2 zajmować będzie część produkcyjna, a pozostałą 800 m2 biura wraz z wyposażeniem wewnętrznym. Zakład będzie zlokalizowany na działce o powierzchni 3,6 ha, która w przyszłości pozwoli nam osiągnąć powierzchnię produkcyjną wynoszącą 16 000 m2."

"Warto dodać, że nowy zakład zostanie wyposażony w najnowsze technologie  automatyzacji produkcji: system suwnic napowietrznych do załadunku materiałów do maszyn, ponownego wykorzystania ciepła maszynowego w celu oszczędzania energii. W zakresie działań priorytetowych w planowaniu nowej fabryki uwzględniamy także komfort pracowników: zapewniona zostanie ergonomia stanowisk pracy, a pracownicy będą mogli korzystać z przyzakładowych: siłowni, czytelni oraz sali szkoleniowej. Aktualnie BAUD Polska zatrudnia na stałe 70 pracowników. W nowym zakładzie planujemy rozszerzyć działalność o nowe sektory i zwiększyć zatrudnienie w niektórych działach. Docelowo w nowym zakładzie planujemy zatrudnić 100 osób. Działalność BAUD Polska koncentruje się na produkcji elementów metalowych w technologii obróbki skrawaniem. Główni klienci BAUD Polska prowadzą działalność w sektorach: motoryzacyjnym, AGD, automatyki i łączności. Szacowane nakłady inwestycyjne kształtują się na poziomie: 15 000 000 zł. Obejmują one koszty: nabycia działki oraz budowy nowego zakładu a także wyposażenie zakładu w nowoczesny park maszynowy wraz z zapleczem produkcyjno-biurowym".

 

"Cieszy mnie fakt, iż to właśnie ofertę naszej gminy spośród innych rozważanych przyjął inwestor - mówi Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich. Jako Gmina  zawsze deklarujemy chęć pełnej pomocy i  wsparcia dla wszystkich przedsiębiorców. Przyniosło to wymierny efekt – wkrótce inwestor ruszy z budową nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Dziękuję firmie BAUD za wybranie Ząbkowic Śląskich i cieszę się, że wielu mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie będzie mogło znaleźć zatrudnienie w nowoczesnej firmie. Nie zwalniamy oczywiście tempa i dalej aktywnie poszukujemy firm, które będą chciały zainwestować na terenie gminy. Jestem przekonany, iż wykorzystując potencjał rozwojowy gminy, w której od trzech lat nie podnosimy stawek podatków, a także szerokie możliwości dla inwestorów jakie stwarzają m.in.: opracowane plany zagospodarowania przestrzennego dla Gminy Ząbkowice Śląskie, szereg ulg wprowadzonych przez Gminę Ząbkowice Śląskie - uchwała de minimis czy uchwała o tzw. regionalnej pomocy inwestycyjnej, polityki podatkowej przyniosą kolejne sukcesy i gmina zyska kolejnych inwestorów, a także zwiększy się liczba firm, w szczególności tych małych i średnich, na których najbardziej zależy samorządowi, bo to one są podstawą rozwoju całej gminy.”  

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.