ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Biesiada Wielkanocna w Tarnowie 2013

09.04.2013
XV Biesiada Wielkanocna odbyła się 6 kwietnia 2013 r. w świetlicy wiejskiej w Tarnowie. Świąteczne wypieki, pachnące pieczywo, wędliny i pięknie udekorowany stół – to już tradycja, podobnie jak wspaniały program artystyczny przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego.

Uczestników Biesiady powitał sołtys wsi Pan Piotr Rogowski. Burmistrz Marcin Orzeszek podziękował obecnym za coroczne kultywowanie tej pięknej tradycji. Przybyłych gości poczęstowano świątecznymi potrawami. Program artystyczny w wykonaniu dzieci z grupy przedszkolnej z Tarnowa nie miał sobie równych – dziecięca poezja i piosenki nawiązujące do Świąt Wielkiej Nocy ujęły zgromadzoną publiczność. Do uświetnienia imprezy przyczyniły się także Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Podczas biesiady miała miejsce  wystawa palm wielkanocnych. Atmosfera spotkania była bardzo serdeczna i ciepła. Spotkanie zorganizowali: Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Sołtys Tarnowa oraz Ząbkowicki Ośrodek Kultury, przy wsparciu Piekarni Bochenek z Dusznik Zdroju oraz Piekarni Precelek z Brzeźnicy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.