ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Budżet na 2019 rok przyjęty

20.12.2018
Radni Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich na dzisiejszej sesji przyjęli przedłożony przez burmistrza Marcina Orzeszka projekt budżetu Gminy Ząbkowice Śląskie na 2019r. Co ważne, nie było wśród radnych żadnego głosu przeciw – 18 radnych było za, a 3 wstrzymało się od głosu.

Budżet na 2019 rok zakłada dochody w wysokości 85 606 246,69 zł oraz wydatki na poziomie 96 645 683,15 zł. Pozwala on na dalszy rozwój naszej gminy i realizację kolejnych inwestycji. Wśród zadań inwestycyjnych na 2019 rok znajdują się m.in.: Budowa Krytego Basenu, dwa duże projekty rewitalizacyjne (w ich ramach będą remontowane podwórka centrum miasta, zrewitalizowany zostanie park za wiaduktem kolejowym, przebudowana zostanie ul. Ciasna, powstanie też boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr 1), przebudowa ul. Kusocińskiego , dróg wewnętrznych w Braszowicach, Stolcu i Sieroszowie, wymiana pokrycia dachowego na budynku szkoły w Zwróconej. Utworzenie labiryntu luster na zamku, przebudowa chodników na terenie Ząbkowic Śląskich, przebudowa kanalizacji deszczowej na terenie miasta czy budowa siłowni zewnętrznych w Sulisławicach i Olbrachcicach Wielkich.

„Budżet to pieniądze Mieszkańców naszej Gminy. Przedstawiony projekt zapewnia sprawną realizację zadań ustawowych i obowiązków, jakie na nas spoczywają. Daje również możliwość bezpiecznego funkcjonowania naszym placówkom oświatowym, dzięki czemu m.in. w Gminie Ząbkowice Śląskie każde dziecko ma miejsce w żłobku, przedszkolu i szkole. Budżet na 2019 rok zapewnia też bezpieczeństwo osobom starszym, chorym i potrzebującym pomocy. Jest to budżet dalszego rozwoju naszego miasta i naszych wsi, a kolejny rok udaje na, się go realizować bez podnoszenia podatków dla Mieszkańców i Przedsiębiorców. Dlatego chciałbym bardzo podziękować wszystkim radnym, którzy poparli ten projekt, umożliwiając tym samym dalszy rozwój Gminy Ząbkowice Śląskie” – skomentował burmistrz Marcin Orzeszek.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.