ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Była nas ponad setka – Wędkarskie Zawody Rodzinne

03.09.2018
Iście jesienna aura, siąpiący deszcz i zachmurzone niebo nie odstraszyły ząbkowickich sympatyków wędkarstwa. W niedzielę na zbiorniku Topola 30 rodzin, a dokładnie 109 osób wzięło udział w Rodzinnych Zawodach Wędkarskich Koła PZW Ząbkowice Śląskie. „Taka frekwencja cieszy nas jako organizatorów” – komentuje Daniel Ciepierski – „a uśmiechnięte twarze dzieci i ich opiekunów to dla nas najlepsza nagroda” – kończy.

Wędkarskie Zawody Rodzinne to kolejna impreza, którą organizowano ząbkowickie koło wędkarzy przy wsparciu gminy Ząbkowice Śląskie. Dzięki realizowanemu programowi udało się zakupić wiele cennych nagród rzeczowych oraz już po raz drugi wykonać koszulki techniczne „Łączy nas pasja do wędkowania”. Koszulki te otrzymały dzieci na majowym pikniku i osoby dorosłe na niedzielnych zawodach wędkarskich.

Niedzielne zawody wygrała rodzina Państwa Miskiewicz, której udało się złowić ponad 4 kg ryb. Drugie miejsce zajęli Państwo Rusińscy, a trzecie Państwo Rembiasz. W tym dniu jednak nie chodziło tylko o zwycięstwo, ale wspólnie spędzony czas w gronie rodzinnym na świeżym powietrzu. Każda rodzina otrzymała dyplom i drobny upominek, a zawody zakończyło wspólne grillowanie.

Kolejne, prawdopodobnie ostatnie w tym roku zawody wędkarskie odbędą się 16 września na zbiorniku Kozielno. Tym razem wędkarze będą rywalizowali o miano Mistrza Koła w Spinningu. Będzie to również ostatnia dyscyplina, która wyłoni Wędkarza Roku Koła PZW Ząbkowice Śląskie. Przypomnijmy, ze o tytuł walczą najlepsi zawodnicy z dyscypliny spławikowej, gruntowej i spinningowej. Wędkarza roku poznamy na Balu Wędkarza, który odbędzie się pod koniec listopada na świetlicy wiejskiej w Sadlnie.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.