ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Czas na Książki po raz II w Ząbkowicach Śląskich

08.06.2016
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie im. Księgi Henrykowskiej oraz Sylwia Winnik prowadzącą blog Czas na Książki po raz drugi zorganizowała w Ząbkowicach Śląskich Festiwal Czas na Książki. Do Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina zjechało kilkadziesiąt polskich pisarek, które spotykały się z czytelnikami na panelach literackich w ratuszu. Wieczorem odbyła się uroczysta gala podsumowująca festiwal, na której wręczone zostały nagrody dla autorki najczęściej wypożyczanej książki ("Magnolia" Grażyny Jeromin-Gałuszki) oraz dla najpopularniejszej pisarki w ząbkowickiej bibliotece - Magdaleny Kordel. Swoją nagrodę wręczyła też blogerka Sylwia Winnik - otrzymała ją Sabina Waszut.

Galę uświetniły występy Andrzeja Mazura, Jadwigi Adamskiej, oraz współprowadzącego galę Jerzego Skoczylasa. 

Na koniec głos zabrał burmistrz Marcin Orzeszek, który podziękował wszystkim autorkom za tak liczne przybycie do Ząbkowic Śląskich oraz organizatorom za wspaniałe przygotowanie festiwalu. Burmistrz zaprosił również wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji, już za rok. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.