ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dawid Knych nowym prezesem ZGK Sp. z o.o. i ZPUK Sp. z o.o.

30.03.2023
Rady Nadzorcze Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Ząbkowickiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych podjęły decyzję o zmianie na stanowisku prezesa zarządu obu spółek. Z dniem 31 marca 2023 roku zakończy pracę Waldemar Markiewicz, a od 1 kwietnia 2023 roku na stanowisko prezesa obu spółek został powołany Dawid Knych.


Dawid Knych tytuł magistra inżyniera uzyskał na Politechnice Śląskiej na kierunku Mechanika i budowa maszyn. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej oraz zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy na Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Posiada certyfikaty Audytora Wewnętrznego ISO, AgilePM oraz Prince2.


Posiada 11 letnie doświadczenie na stanowisku prezesa zarządu w przedsiębiorstwach komunalnych. W latach 2009 – 2020 pełnił funkcję Prezesa Zarządu PPU „WOD-KAN” Sp. z o.o. w Złotym Stoku oraz w latach 2014 – 2020 Prezesa Zarządu PPU „KOMA” Sp. z o.o. w Złotym Stoku. Od 2021 roku prowadził własną działalność gospodarczą w branży budowlanej.
 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.