ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dbamy o jakość powietrza - będzie dofinansowanie do wymiany pieców

01.06.2017

Rada Miejska Ząbkowic Śląskie przyjęła uchwałę określającą zasady udzielania dotacji celowych ze środków budżetu gminy Ząbkowice Śląskie pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie przedsięwzięć służących ochronie powietrza.

Zgodnie z przyjętym regulaminem o udzielenie dotacji może ubiegać się:

1) osoba fizyczna, w tym osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w lokalu mieszkalnym zgłoszonym do dofinansowania w ramach realizacji przedsięwzięć służących ochronie powietrza, będąca właścicielem, współwłaścicielem nieruchomości albo najemcą lokali komunalnych.

2) Wspólnota mieszkaniowa, których członkowie korzystają z ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni  (dla pojedynczego budynku lub kilku budynków).

 

Dofinansowaniem mogą być objęte przedsięwzięcia polegające na:

 

1) wymianie dotychczasowych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą, na nowoczesne źródła ciepła:

a) kotły gazowe,

b) kotły na lekki olej opałowy,

c) piece zasilane prądem elektrycznym,

d) kotły na paliwa stałe lub biomasę charakteryzujące się parametrami co najmniej jak dla kotłów klasy 5 (wg normy PN-EN 303-5:2012), wyposażone w automatyczny podajnik paliwa. Niedopuszczalne jest wyposażenie w ruszt awaryjny ani elementy umożliwiające jego zamontowanie;

2) likwidacji wszystkich lokalnych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą poprzez podłączenie budynków do sieci ciepłowniczej.

 

Dotacje wyniosą do 50 % kosztów kwalifikowanych. Dofinansowanie na dom jednorodzinny będzie mogło wynieść maksymalnie 10 tys. złotych, w przypadku mieszkania w bloku będzie to 7 tys. złotych. Wspólnoty mieszkaniowe, których członkowie korzystają z ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni, będą mogły pozyskać dofinansowanie w wysokości 4 tys. złotych na jedno mieszkanie.

Informacja o terminie naboru zgłoszeń zostanie podana do publicznej wiadomości na tablicy ogłoszeń oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. 

Wszelkie informacje uzyskają Państwo w wydziele Funduszy Zewnętrznych, pokój nr 30, II piętro. Kontakt do pracowników: 

Dariusz Małozieć: tel. (74) 8-165-313 e-mail: dariusz.maloziec@zabkowiceslaskie.pl

Danuta Wyskwarska: tel. (74) 8-165-347 e-mail: danuta.wyskwarska@zabkowiceslaskie.pl

Marta Syposz: tel. (74) 8-165-357 e-mail: marta.syposz@zabkowiceslaskie.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.