ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dni i Noce Krzywej Wieży – 12,13 lipca 2013 – ZAPRASZAMY!

12.07.2013
Już dziś rozpoczyna się święto Krzywej Wieży! Wraz z nim moc atrakcji, koncerty znanych zespołów: Lemon, Lombard, Trzeci Wymiar, Ras Luta, FairyTaleShow; pokazy, happeningi i zawody sportowe. Oprócz dwudniowych występów na zamkowej scenie, w programie obchodów Dni i Nocy znajdą się m. in. „Uliczka Zdrowia” – porady zdrowotne i bezpłatne badania dla każdego oraz „Zabawa z kawą” w wykonaniu mistrza baristyki Leszka Kopcio. Każdy, kto odwiedzi Krzywą Wieżę podczas jej święta weźmie udział w losowaniu czterdziestodwucalowego telewizora ufundowanego przez Bank Polskiej Spółdzielczości w Ząbkowicach Śląskich. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny – zachęcamy do udziału, zabawy i relaksu podczas lipcowego świętowania 600-lecia istnienia Krzywej Wieży!

pobierz regulamin:

regulamin-dni-i-noce-1.pdf
regulamin-dni-i-noce.pdf

Dzień pierwszy – piątek 12 lipca

Piątek rozpocznie się artystycznymi happeningami: na ulicy św. Wojciecha już od rana powstawać będą rzeźby -„ZĄBKOWICKIE POSTACIE Z BAJEK I LEGEND”, a na terenie rynku oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Stowarzyszenie Animatorów Kultury poprowadzi happening pod hasłem „TROPAMI PONADCZASOWEJ KSIĘGI PRZEZNACZENIA”. Zwieńczeniem artystycznych wysiłków będzie happening plastyczny „UBIERAMY KRZYWĄ WIEŻĘ”.

Ponadto wszystkich kochających sport i ruch zapraszamy do udziału w TURNIEJU BEACH SOCCER DLA DZIECI I MŁODZIEŻY oraz TURNIEJU BEACH SOCCER OPEN dla wszystkich. Na wielbicieli piłki nożnej plażowej będzie czekać boisko na rynku wypełnione piaskiem.

Od godz. 16.00 przenosimy się na planty zamkowe, gdzie zagrają Ząbkowiczanie:  Miejska Orkiestra Dęta, Kapela „SAMI SWOI”, zespół „KWIAT POWOJU” oraz zespół  „ZŁOCIENIE”. Oficjalne otwarcie Dni i Nocy Krzywej Wieży poprzedzi pokaz tańca Szkoły Hanny Zielińskiej.

Wieczorem wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej:

Lemon  - zwycięzcy 3. Edycji „Must Be The Music”, nominowani do Fryderyka 2013 w kategorii Debiut Roku

 

Ras Luta – najbardziej rozpoznawalny wokalista sceny reggae w Polsce; związany z East West Rockers, równolegle rozwija solową karierę. Na początku marca 2013 ukazała się druga solowa płyta „Uratuj Siebie"

 

FairyTaleShow – tegoroczni finaliści „Must Be The Music – Tylko Muzyka”,  oraz zdobywcy nagrody internautów - statuetki IPLA w konkursie „Trendy 2013” na Festiwalu Sopot Top Trendy 2013, zwycięzcy Muzycznej Bitwy Radia Wrocław w 2012, II miejsce na X Festiwalu Muzyki Niemechanicznej „Around The Rock” 2012, laureaci i zdobywcy wyróżnienia na Festiwalu Fama 2012 w Świnoujściu.

 

 

Zabawę do późnych godzin nocnych zapewni ELECTRIC LIFE oraz dyskoteka pod gwiazdami.

Dzień drugi – sobota 13 lipca

Od godz. 10.00 na ząbkowickim rynku królować będzie promocja zdrowia , każdy kto odwiedzi „Uliczkę Zdrowia” będzie mógł skorzystać z bezpłatnych konsultacji u lekarzy specjalistów, zabiegów i badań. W katalogu świadczonych usług znajdą się m. in. porady dietetyczne, pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru i tkanki tłuszczowej, bezpłatny przegląd dentystyczny i inne.

Oprócz promocji zdrowia, będziemy lansować: ruch, sport i rekreację:  będzie można uczestniczyć w biegu o Puchar Krzywej Wieży, turnieju piłki plażowej na rynku, spacerze po zabytkach miasta na orientację.

Sobotnim  gościem specjalnym będzie Pan Leszek Kopcio z Kawiarni „Biała Lokomotywa” w Nowej Rudzie - mistrz baristyki, który o kawie i jej sposobach przyrządzania wie wszystko. Pokaz parzenia kawy odbędzie się o godz. 15.00 pod Krzywą Wieżą – serdecznie zachęcamy do udziału w „Zabawie z kawą MK Cafe”.

Tego dnia na scenie zamkowej wystąpią m.in.: zespoły dziecięce z placówek przedszkolnych i szkolnych Gminy Ząbkowice Śląskie. Zobaczymy także ząbkowickich raperów o pseudonimach artystycznych: Foksio, Alianz, Bobek MM’c, Młody Sztepio.

Największych emocji  dostarczą gwiazdy sobotniego wieczoru:

Lombard – jeden z najważniejszych zespołów polskiej muzyki. Powstał w 1981 roku; przeboje „Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda”, „Gołębi puch” znają wszyscy, a płyta „Śmierć w dyskotece” rozeszła się w nieosiągalnym dzisiaj nakładzie 400 000 egzemplarzy.

 

Trzeci Wymiar – hip-hopowa grupa muzyczna, która ma na koncie dwie złote płyty za: „Złodzieje czasu” i „Dolinę Klaunoow”. Najpopularniejszy jest ich debiutancki krążek  „Cztery Pory Rapu” zawierający m. in. takie hity jak: „Dla mnie masz stajla”, „Skamieniali”, „Zapomnij o tym”.


 

Około 21:00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu „ZDOBĄDŹ KRZYWĄ WIEŻĘ I WYGRAJ NAGRODĘ  i losowanie telewizora LED 42’ FULL HD ufundowanego przez Bank Polskiej Spółdzielczości w Ząbkowicach Śląskich.

 

Nie zabraknie stoisk handlowych i gastronomicznych. Dzień zakończy pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna przy zespole coverowym.

Trzecia edycja Dni i Nocy Krzywej Wieży to także świetna okazja do zwiedzenia zabytków Ząbkowic Śląskich. Krzywa Wieża oraz Laboratorium dr. Frankensteina czynne będą od 9.00 do 24.00, dodatkową atrakcją będą pokazy bractwa rycerskiego z Ziębic na terenie ruin zamku.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami  wydarzenia na poniższym plakacie.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.