ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dni i Noce Krzywej Wieży 2016 – dwudniowa zabawa w cieniu najbardziej krzywej wieży w Polsce!

07.07.2016
Coraz bliżej jedno z największych wydarzeń w naszej Gminie – 8 i 9 lipca świętujemy Dni i Noce Krzywej Wieży. Na zamkowej scenie wspaniałe koncerty gwiazd – wystąpią: BOB ONE i BAS TAJPAN, WANDA i BANDA, KOMBII, BLACK PERFUME, JAMAL, VARIUS MANX, KALWI& REMI – będziemy bawić się w rytmach reggae, dancehall, pop, rock, muzyki klubowej, trance i dance. W programie także moc atrakcji dla najmłodszych i dla dorosłych – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym rozkładem imprezy.

Warsztaty z Mini Naukowcem to moc niesamowitych atrakcji. Widowiskowe interaktywne pokazy wzbudzą zachwyt nie tylko w dzieciach ale i dorosłych. Mali widzowie mogą asystować podczas ciekawych eksperymentów i doświadczeń - oryginalna i mądra zabawa rozbudza wyobraźnię i chęć poznania zjawisk z dziedziny chemii i fizyki.

Tegoroczna edycja Dni i Nocy Krzywej Wieży to także coś nowego dla miłośników sportu i piłki nożnej. W sercu miasta przez dwa dni będzie można korzystać z MINI BOISKA z wysokiej jakości sztuczną trawą. Zapraszamy do udziału w  turniejach piłkarskich i zabawach sprawnościowych.

Dodatkowo sportowych emocji dostarczy pokaz Freestyle Football Dawida Krzyżowskiego. Wyjątkowe umiejętności akrobatyczne w połączeniu z niewiarygodną kontrolą nad piłką, rytmiczną muzyką oraz wykorzystaniem rekwizytów sprawią, że widzowie długo będą pamiętać jego show. Umiejętności Dawida potwierdzają nie tylko liczne pokazy i widowiska, w których brał udział, ale przede wszystkim osiągnięcia sportowe. Do największych z nich należy zwycięstwo w polskich eliminacjach Red Bull oraz dotarcie do ¼ finału Mistrzostw Świata w Brazylii.

Wyzwaniem będzie pokonanie ścianki wspinaczkowej umieszczonej przy Krzywej Wieży – będzie to okazja na sprawdzenie swoich sił pod okiem profesjonalnych instruktorów. Przygotujcie się na wspaniałą przygodę i sporą dawkę adrenaliny.

Dla majsterkowiczów, programistów i kochających klocki lego zaplanowano warsztaty z lego robotyki. To doskonały sposób na użycie wyobraźni i pomysłowości. Roboty wyposażone w „kostkę” - czyli centralny układ sterujący, staną się w pełni interaktywne – satysfakcja z konstruowania gwarantowana!

Młodzi miłośnicy świata legend będą mogli uczestniczyć w grze terenowej z fabułą z bajki „Przygody Smoka Smakosława”. Przyjazny bajkowy smok poprowadzi małych odkrywców do wielkiej przygody – wędrówka po parku i okolicznych terenach zielonych pełna będzie ciekawych misji i zadań, których wykonanie zwieńczy nagroda – rozwiązanie wielkiej zagadki.

W godzinach wieczornych na zamku zabrzmią znane zespoły.

08.07.2016 r. piątek

18:30-19:30    BOB ONE i BAS TAJPAN – polscy wokaliści i autorzy tekstów,  wykonawcy muzyki z pogranicza reggae, hip-hopu i raggamuffin.

20:10-21:25    WANDA I BANDA - Zespół Wanda i Banda to przede wszystkim postać - Wandy Kwietniewskiej  - charyzmatycznej wokalistki, aranżerki i autorki tekstów. Jej charakterystyczny, mocny głos i sceniczna energia wykreowały liderkę zespołu na jedną z czołowych postaci polskiego rocka lat 80.

Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiej sceny muzycznej :

21:30-23.00    KOMBII – jedna z najpopularniejszych grup polskiego pop-rocka dekady lat 80. To niekwestionowana gwiazda Polskiej sceny muzycznej! W roku 2016 przypada 40-lecie pracy artystycznej Grzegorza Skawińskiego oraz Waldemara Tkaczyka – ich koncerty porywają i wzruszają. To będą niezapomniane chwile – musicie być z nami!

Po koncercie tradycyjnie bawimy się na dyskotece pod gwiazdami do godz. 1:00.

Kolejnego dnia imprezy, w sobotę na rynku przed ratuszem staną stoiska z usługami medycznymi. Uliczka Zdrowia to bezpłatne świadczenia, konsultacje i porady prowadzone przez lekarzy specjalistów. Można będzie zmierzyć ciśnienie, zasięgnąć porady od dietetyczki lub skonsultować swoje wyniki badań oraz uzyskać informacji na temat ziołolecznictwa.

Gdy dorośli będą korzystać z porad lekarskich, ich pociechy mogą w tym czasie uczestniczyć w happeningu plastycznym. „KOLORY NASZEGO MIASTA” wypełnią czas w ciekawy i rozwijający manualnie sposób. O godz.11.00 z rynku wyruszy także wycieczka po dawnym mieście Frankenstein – ŚLADAMI NARRENTURMU.

Oczywiście nie może zabraknąć - w ramach integracji i wspólnej zabawy - słynnej Belgijki! -  widzimy się na rynku o 15.00 – to moc pozytywnej energii i świetna zabawa dla dużych i małych, roztańczymy całe Ząbkowice!

NAWIEDZONY DOM to już stały element Dni i Nocy Krzywej Wieży. Tym razem siedlisko strachów i upiorów mieścić się będzie w ruinach zamku – atrakcja tylko dla osób o mocnych nerwach. Wrota strachu czynne będą do późnych godzin nocnych.

Zwiedzanie atrakcji turystycznych - śladami Frankensteina, Krzywej Wieży, Zamku i Komnaty Tajemnic w porze nocnej ! – niezapomniane wrażenia, dreszczyk emocji i wspaniała przygoda.

Wieczór w klimacie koncertowym na plantach zamkowych w blasku gwiazd polskiej sceny muzycznej.

09.07.2016 r. Wystąpią:

18:30- 19:30   BLACK PERFUME -  wrocławski zespół stworzony w czerwcu 2012 roku, z inicjatywy grupy przyjaciół,  którzy - jak zapewniają - "wspólnymi siłami chcą dołożyć coś nowego i świeżego do nurtu muzyki poprockowej". Wykonywaną muzykę określają jako modern rock. W składzie zespołu:
Paulina Aftanas - wokal
Patryk Utecki - gitara
Wojtek Aftanas - bas
Daniel Cierniewski - gitara
Kuba Bagiński – perkusja.

20:00-21:25    JAMAL- polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. Chyba każdy zna hity takie jak „Policeman”, „Pójdę tylko tam” czy „Peron”. Zespół pochodzi z Radomia. Wydał trzy płyty: Rewolucje (2005r.), Urban Discotheque (2008r.) oraz Miłość (2013r.).

21:30- 23:00   Gwiazda wieczoru VARIUS MANX – pochodzący z Łodzi zespół obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Z tej okazji wyruszył w trasę koncertową i zagra na naszej sztandarowej imprezie. Grupa ma na swoim koncie wiele przebojów: „Orła Cień”, „Zamigotał Świat”, „Piosenka Księżycowa” czy „Pocałuj Noc” to utwory ponadczasowe, bezustannie obecne na antenach rozgłośni radiowych w Polsce.

Obecnie zespół występuje w składzie:

Katarzyna Stankiewicz
Robert Janson 
Sławomir Romanowski 
Paweł Marciniak
Michał Marciniak 

23:00 – 1:00 KALWI& REMI- polski duet DJ-ski tworzący muzykę klubową, trance i dance. Bądźcie gotowi na  wspaniałe widowisko  - „Robot LED Show”, podczas którego królować będzie klubowa i dynamiczna muzyka, bas, światła i ledowe roboty. Kalwi i Remi zaprezentują remixy i swoje największe hity, m.in.: „Explosion”, „Kiss”, Imagination, You and I”.

Do zobaczenia w mieście Krzywej Wieży i Frankensteina!!


Sponsorami tegorocznych Dni i Nocy Krzywej Wieży są: 

Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śląskich 

Kopalnie Surowców Skalnych Bartnica Sp. z o.o.

Kopalnia Surowców Mineralnych "Byczeń" Spółka Jawna Kazimierz Rupiński, Ireneusz Machynia

 

Mapa z oznaczonymi parkingami oraz atrakcjami


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.