ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dni i Noce Krzywej Wieży 2016 – widzimy się w Ząbkowicach Śląskich!

26.06.2016
Już za dwa tygodnie rozpocznie się Święto Krzywej Wieży – dwudniowa zabawa w cieniu największej w Polsce Krzywej Wieży! Świętowanie rozpocznie się już w piątek na ząbkowickim rynku i na ul. Św. Wojciecha. Mini Naukowiec, pokaz Freestyle Football, warsztaty plastyczne oraz gry i konkursy zręcznościowo-sportowe. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wspinania się pod Krzywą Wieżą na ściankę wspinaczkową pod okiem profesjonalnych instruktorów oraz wzięcie udziału w interaktywnych warsztatach z LEGO robotyki – Planeta robotów!

Od 18:30 zabawa przenosi się na planty zamkowe, gdzie zagrają BOB ONE i BAS TAJPAN, Wanda i Banda oraz gwiazda wieczoru, legenda polskiej sceny muzycznej, zespół KOMBII! Po koncertach nie rozchodzimy się do domów, lecz wspólnie bawimy się na dyskotece pod gwiazdami!

 

Sobota rozpocznie się w Parku Miejskim, gdzie o godz. 10:00 swój początek będzie mieć Bajkolandia, czyli wędrówka po mieście, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. O tej samej godzinie na rynku startuje happening plastyczny „Kolory Naszego Miasta” oraz Uliczka Zdrowia – bezpłatne badania i porady kilkunastu specjalistów. Na ul. Św. Wojciecha najmłodszych zapraszamy na Mini Naukowca, oraz wędrówkę śladami Narrenturmu po Ząbkowicach Śląskich.

Bardzo ciekawa debata dotycząca Krzywych Wież z Torunia, Złotoryji, Domazlic oraz Ząbkowic Śląskich – Partnerstwo Krzywych Wież - odbędzie się w Ratuszu. Zapraszamy do jej wysłuchania, poszerzenia swojej wierzy o tych niezwykłych budowlach. Pod Krzywą Wieżą tak jak w piątek będzie można wspinać się na ściankę wspinaczkową oraz brać udział w interaktywnych warsztach z LEGO robotyki.  Jednak o godzinie 15:00 w tej części naszego miasta zakróluje taniec – wspólnie zatańczymy belgijkę!

 

Sobotnie koncerty na plantach zamkowych o 18:30 rozpocznie występ zespołu Black Perfume, JAMAL wystąpi o 20:00, a o 21:30 gwiazda polskiej sceny muzycznej – Varius Manx z Kasią Stankiewicz! Duża dawka porządnej muzyki, po której znów będziemy się bawić na dyskotece, którą poprowadzą… KALWI&REMI – DISCO ROBOT SHOW! Zapraszamy!

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.