ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„Dobry start”, 500+, fundusz alimentacyjny, świadczenia rodzinne

29.06.2018
Przypominamy, że od 1 sierpnia w Ośrodku Pomocy Społecznej przyjmowane będą wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, świadczeń rodzinnych oraz funduszu alimentacyjnego. Natomiast od 1 lipca w/w wnioski można składać drogą elektroniczną poprzez Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, Profil Zaufany, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną. Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich informuje również, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. realizować będzie nowy rządowy program „Dobry start”.

Program „Dobry start” to świadczenie wypłacane raz w roku w wysokości 300,00 zł przysługujące rodzicom, opiekunowi pranemu lub opiekunowi faktycznemu dziecka oraz osobom uczącym się - bez względu na dochody.  Świadczenie to przysługiwać będzie w związku z rozpoczęciem roku szkolnego przez dziecko lub osobę uczącą się do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności -  do ukończenia 24. roku życia.

Więcej informacji uzyskają Państwo w Ośrodku Pomocy Społecznej, os. XX-Lecia 52, Telefon: 74 815 38 54

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.