ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dofinansowanie na 176 nowych firm – przyjmowanie wniosków

14.04.2016
Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich informuje, że w terminie od 13 kwietnia – 29 kwietnia 2016 roku ogłasza nabór wniosków o przyznanie bezrobotnemu jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2016r., a jego budżet wynosi 2 275 935zł. Z programu będzie mogło skorzystać nawet 176 osób.

 

Uczestnikami projektu mogą być wyłącznie osoby młode w wieku 18-29 lat bez pracy , zarejestrowane w PUP jako osoby bezrobotne (należące do II profilu pomocy), które nie uczestniczą  w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET) zgodnie z definicją osoby  z kategorii NEET- przyjętą w PO WER 2014-2020 należące co najmniej do jednej z poniższych grup:

  1. osoby niepełnosprawne;
  2. osoby długotrwale bezrobotne;
  3. osoby o niskich kwalifikacjach (osoby z wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym);
  4. inni ( osoby w wieku 18-29 lat np. z wykształceniem policealnym, wyższym)

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Ząbkowicach Śląskich: LINK

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.