ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dożynki w Bobolicach

10.09.2012
Kolejna niedziela upłynęła na świętowaniu uroczystości dożynkowych – tym razem w Bobolicach. Dożynki parafialne – oprócz zachowanej tradycji w obrzędach, wzbogacił miły akcent wspierający ogólnopolską akcję popularyzowania polskiego czytelnictwa.

Dożynki parafialne rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w intencji dziękczynno-błagalnej za tegoroczne zbiory. Po Eucharystii parafianie udali się na plac, gdzie zaplanowano uroczystości dożynkowe. W części oficjalnej obchodów nastąpiło przekazanie wieńców dożynkowych oraz ceremonia dzielenia się chlebem. Całości rodzinnego pikniku dopełniły występy w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz gry, zabawy i konkursy.

Dodatkowym punktem w programie parafialnego święta plonów było włączenie się obecnych: Senatora RP Stanisława Jurcewicza, Burmistrza Marcina Orzeszka i Starosty Ząbkowickiego Romana Festera w ogólnopolską akcję pod hasłem „Narodowe czytanie „Pana Tadeusza”. Publiczna lektura klasyki polskiej literatury służyć miała wzmocnieniu poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty zebranych. Tym jednoczącym akcentem rozpoczęła się część nieoficjalna – zabawa i tańce, które z powodzeniem trwały do białego rana.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.