ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Działalność Ochotniczych Straży Pożarnych w 2015 r.

15.01.2016
Na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie działa 5 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej – w Braszowicach, Stolcu, Tarnowie, Olbrachcicach Wielkich i Sieroszowie. Wszystkie jednostki są stale modernizowane, jej członkowie uczestniczą w wielu kursach i zdobywają nowe uprawnienia. Jednostki OSP Braszowice i OSP Stolec należą także do Krajowego Systemy Ratowniczo-Gaśniczego. Z budżetu gminy na działanie Ochotniczych Straży Pożarnych w 2015 roku wydano kwotę 247 441,66 zł. Strażacy wyjeżdżali nie tylko do pożarów – ratują ludzi poszkodowanych w wypadkach drogowych, pomagają w zabezpieczaniu organizowanych na ternie gminy wydarzeniach, są bardzo ważną częścią nie tylko gminnego, ale i powiatowego systemu bezpieczeństwa i wielkim wsparciem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

W minionym 2015 roku wszystkie jednostki wyjeżdżały na akcję 222 razy, z czego 122 razy wyjeżdżano do pożarów, a 67 do miejscowych zagrożeń. Dodatkowo OSP Braszowice zostało 19 razy przekazane na zabezpieczenie rejonu, a OSP Stolec 9 razy.

 

Wyjazdy poszczególnych OSP:

 

OSP Stolec – pożary: 28, miejscowe zagrożenia: 13, przekazanie na zabezpieczenie rejonu: 9. Łącznie wyjazdów: 50.

 

OSP Braszowice – pożary: 48, miejscowe zagrożenia: 36, przekazanie
na zabezpieczenie rejonu: 19. Łącznie wyjazdów alarmowych: 103.

 

OSP Tarnów - pożary: 24, miejscowe zagrożenia: 14, przekazanie na zabezpieczenie rejonu: 5. Łącznie wyjazdów alarmowych: 43,

 

OSP Sieroszów  - pożary: 14, miejscowe zagrożenia: 3, przekazanie
na zabezpieczenie rejonu: 0. Łącznie wyjazdów alarmowych: 17,

 

OSP Olbrachcice Wielkie - pożary: 8, miejscowe zagrożenia: 1, przekazanie
na zabezpieczenie rejonu: 0. Łącznie wyjazdów alarmowych: 9.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.