ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Działania Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Ząbkowice Śląskie

16.09.2015
Gmina Ząbkowice Śląskie posiada 5 jednostek OSP, w tym dwie w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Braszowicach i Stolcu. Pozostałe jednostki mieszczą się w Tarnowie, Olbrachcicach Wielkich i Sieroszowie. Jednostki te są ciągle modernizowane, wyjeżdżają nie tylko do pożarów, ale również wypadków drogowych, zabezpieczają teren w przypadku wyjazdu na akcję jednostki Państwowej Straży Pożarnej – dzięki temu nawet jeśli jednostka państwowej straży wyjedzie na akcję, to w odwodzie zawsze mamy dobrze wyposażoną jednostkę, z dobrze wyszkolonymi strażakami. Przypomnijmy, że w ostatnich 3 latach o nowe samochody wzbogaciły się jednostki w Stolcu, Braszowicach oraz Tarnowie.

W ciągu pierwszego półrocza 2015 jednostki OSP w naszej gminie wyjechały do 45 pożarów, 26 wypadków i zdarzeń drogowych oraz 16 razy przekazane zostały na zabezpieczenie całego powiatu. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.