ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dzieci naszą inwestycją w przyszłe społeczeństwo

29.12.2015
"Dzieci naszą inwestycją w przyszłe społeczeństwo" to hasło przewodnie projektu zrealizowanego przez Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin (ZKKK) w partnerstwie z Gminą Ząbkowice Śląskie i Powiatem Ząbkowickim w 2015r. a współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

Projekt  realizowany był od 01.06.2015r. do 31.12.2015r. a skierowany głownie do dzieci i młodzieży uczącej się z terenu Powiatu Ząbkowickiego jak i osób dorosłych pracujących z dziećmi i młodzieżą, w tym z klubów sportowych. Głównym celem projektu było zwiększenie u uczestników wiedzy z zakresu ochrony zdrowia, życia i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży Powiatu Ząbkowickiego w okresie 8 miesięcy.

Działania realizowane w projekcie dotyczyły w głównej mierze zdrowia, życia i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w każdym miejscy (m.in. na drodze, w terenie, nad wodą).

Pierwszym realizowanym w ramach projektu działaniem były szkolenia „Pierwsza Pomoc”, w ramach którego 87 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych uczestniczyło w 16 godzinnym szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Drugi projekt nosił nazwę „Bezpieczni w terenie”, dzięki któremu dzieci w okresie wakacyjnym uczestniczyły w 3 dniowych zajęciach zwiększających umiejętności zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Były to zajęcia rękodzielnicze, muzyczne, z pierwszej pomocy oraz warsztaty surwiwalu.

Zorganizowano również 11-dniowy obóz sportowo-rekreacyjny w Pogorzelicy w ramach działania „Bezpieczni nad morzem”, organizowane były również wyjazdy na basen, w ramach których odbywały się zajęcia nauki i doskonalenia pływania. W grudniu 2015r. przeprowadzo również projekt „Bezpieczni na drodze”, w ramach którego odbyły się 3 szkolenia z zastosowaniem alko gogli, z których skorzystało 155 osób.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.