ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dzieci wraz z myśliwymi posprzątali las

31.05.2012
W dniu dzisiejszym z inicjatywy Koła Łowieckiego „Gwardia” w Ząbkowicach Śląskich dzieci z klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym ze Zwróconej wzięły udział w akcji sprzątania lasu.

Akcja połączona została z elementami edukacji przyrodniczej, w  ramach której dzieci nabyły wiedzę na temat myślistwa. Efektem sprzątania lasu i łowiska było kilkadziesiąt worków pełnych śmieci, które trafiły na wysypisko. Po wyczerpującej pracy na dzieci czekała miła niespodzianka przygotowana przez myśliwych z K.Ł. „Gwardia” w postaci ogniska z pieczonymi kiełbaskami.

Na zakończenie dzieci podziękowały myśliwym za ciepłe przyjęcie, natomiast burmistrz Marcin Orzeszek podziękował wszystkim dzieciom, wychowawczyniom oraz Kołu Łowieckiemu „Gwardia” w Ząbkowicach Śląskich, za przygotowanie i udział w tak ważnej dla środowiska i kształtującej w młodych ludziach świadomość ekologiczną akcji.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.