ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dzień Dziecka 2016 w Parku Miejskim

02.06.2016
Tegoroczna zabawa z okazji Dnia Dziecka, która odbyła się w Parku Miejskim im. Sybiraków zgromadziła w Zielonym Sercu naszego miasta wielu mieszkańców nie tylko Gminy Ząbkowice Śląskie, ale i całego Powiatu Ząbkowickiego. Wśród atrakcji m.in. wozy pogotowia, straży pożarnej czy policji, nauka pierwszej pomocy, wspólne malowanie obrazów, malowanie twarzy dla dzieci, gra „Zwiedzaj z Frankiem Ząbkowice Śląskie”, karaoke, wata cukrowa, dmuchana zjeżdżalnia, fotobudka i wiele innych.

Szczególnie dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, którą udostępniła i obsługiwała jednostka OSP Braszowice oraz fotobudka, w której nasi mieszkańcy mogli całymi rodzinami robić sobie zdjęcia na tle… Krzywej Wieży. Najmłodsi jak zawsze bardzo chętnie oglądali sprzęt ratowniczo-gaśniczy straży pożarnej, którym przyjechali ochotnicy ze Stolca oraz policyjny radiowóz. Wystarczyło również niecałej godziny, by po parku i placu zabaw biegały dzieciaki z pomalowanymi twarzami.


Równocześnie w Centrum Terapeutycznym  odbywały się zawody szachowe z okazji Dnia Dziecka, w których udział wzięło blisko 30 osób z całego powiatu. Wśród dziewcząt zwyciężyła Patrycja Fajt przed Karoliną Fajt i Oliwią Żytkowicz, a wśród chłopców Piotr Majocha przed Radosławem Panek i Karolem Strojnym.

 

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i gościom za bardzo liczne przybycie i wspaniałą wspólną zabawę – zapraszamy za rok!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.