ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Elektroniczny wniosek o wydanie lub wymianę dowodu osobistego

01.03.2017
Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępniło poprawiony wniosek elektroniczny o wydanie lub wymianę dowodu osobistego. Ma on być dla użytkowników łatwiejszy do wypełnienia, bardziej intuicyjny i przyjazny.

Aby skorzystać z możliwości elektronicznego składania wniosku o nowy dokument należy wejść na stronę www.epuap.gov.pl. Na samej górze widoczny jest baner, który po kliknięciu przekierowuje w odpowiednie miejsce. Po zalogowaniu przy pomocy Profilu Zaufanego (eGO), należy wypełnić wniosek i załączyć do niego zdjęcie, po czym podpisać wniosek przy pomocy Profilu Zaufanego (eGO) i wysłać elektronicznie do wybranego urzędu.

Aby złożyć wniosek przez internet należy posiadać profil zaufany na platformie ePUAP lub bezpieczny podpis elektroniczny. Jeśli ktoś nie posiada Profilu Zaufanego (eGO), może go w prosty i szybki sposób założyć, a potwierdzić m. in. w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.