ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Europejskie Dni Dziedzictwa w Kopalni Szklary

12.09.2016
Kopalnia Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach – Podziemna Trasa Edukacyjna dołączyła do akcji Europejskich Dni Dziedzictwa. W miniony weekend można było bezpłatnie zwiedzić sztolnie kopalni, w której niegdyś wydobywano Dolnośląskie Zielone Złoto, a także otrzymać słodką niespodziankę.

Podziemna Trasa Edukacyjna udostępniona jest do zwiedzania indywidualnego, oraz dla grup w sezonie wiosenno - letnim ( od maja do września ). W tym okresie trasa czynna jest od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10:15 - 17:15.

W poniedziałki nieczynne.

Zwiedzanie trwa ok 1 godziny i odbywa się pod opieką przewodnika, z odpowiedniej mocy latarkami. Niezbędny sprzęt jak hełmy i latarki jest na miejscu. W trakcie podziemnej wycieczki opowiadamy turystom o historii górnictwa i hutnictwa w Szklarach, prezentujemy na ścianach skalnych cenne minerały, oraz odwiedzamy wspólnie... schron przeciwatomowy z okresu PRL-u, w którym obecnie wystawione są wyselekcjonowane, niezwykle atrakcyjne Chryzoprazy, Opale i Chalcedony.

Z uwagi na warunki panujące pod ziemią wymagana jest ciepła odzież i pełne sportowe obuwie.

 

Więcej na www.kopalniaszklary.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.