ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„Fantastyczna Sobota” – Otwarcie Sezonu Turystycznego 2017 w Ząbkowicach Śląskich

20.03.2017
Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina zaprasza w dniu 1 kwietnia na Otwarcie Sezonu Turystycznego. Tegoroczna impreza pod hasłem „Fantastyczna Sobota” rozpocznie się na zamku o godzinie 13.30. Dzięki Fantazjadzie - grupie miłośników fantastyki na dziedzińcu zapanuje tajemniczy klimat , będzie się można przenieść w świat legend z domieszką magii i fantastycznych istot.

Podczas otwarcia sezonu turystycznego w Ząbkowicach Śląskich będzie można wziąć udział w wielu atrakcjach między innymi pojedynkach na arenie, przejściach labiryntu w podziemiach, warsztatach robienia świec, dawnych tańców, pisma gotyckiego, przeciąganiu liny. Dla każdego uczestnika czekają fantastyczne nagrody. W trakcie imprezy można uczestniczyć w biesiadowaniu przy ognisku. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, turystów i Gości na wydarzenie które zapamiętamy na bardzo długo.

Od 1 kwietnia, w trakcie sezonu będzie można codziennie od 9.00 do 19.00 spacerować po ruinach XVI wiecznego zamku, wejść na szczyt Krzywej Wieży, z której widać niezwykłą panoramę, czy też obejrzeć wyjątkowe zbiory eksponatów w Izbie Pamiątek Regionalnych.  Dodatkowo dla najmłodszych, którzy odwiedzą w kwietniu Krzywą Wieżę  - czekać będzie Quiz Wiedzy o Krzywej Wieży”

Ceny biletów:

1)      Krzywa Wieża – bilet normalny: 6,00 zł; bilet ulgowy: 3,00 zł.

2)      Izba Pamiątek Regionalnych -  bilet normalny: 4,00 zł; bilet ulgowy: 2,00 zł.

3)      Śladami Frankensteina: 6,00 zł; bilet ulgowy: 3,00 zł.

4)      Ruiny Zamku: 6,00 zł; bilet ulgowy: 3,00 zł. (Bilety do zamku należy kupić w Krzywej Wieży, lub Izbie pamiątek Regionalnych).

5)      Pakiet  -  Krzywa Wieża,  Izba Pamiątek Regionalnych, Śladami Frankensteina, Ruiny Zamku - bilet normalny: 18,00 zł; bilet ulgowy: 9,00 zł.

- Komnata Tajemnic (Escape room): bilet 10 zł/osoba – grupy 2-7 osób.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 74 81 52 043
e-mail: krzywa.wieza@zabkowiceslaskie.pl lub it@zabkowiceslaskie.pl
Izba Pamiątek Regionalnych, ul. Krzywa 1, 57-200 Ząbkowice Śląskie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.