ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Gmina Ząbkowice Śląskie na XV Międzynarodowych Targach Turystycznych w Jeleniej Górze – TOURTEC 2013

13.05.2013
Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina uczestniczyło w targach turystycznych w Jeleniej Górze w dniach 10-11 maja 2013. Przez dwa dni na jeleniogórskim Placu Ratuszowym odwiedzający targi mogli zapoznać się z całoroczną ofertą turystyczną ząbkowickich zabytków oraz ofertą firm z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie.

Nasze stoisko cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Jeleniej Góry jak i gości odwiedzających targi. Zaciekawienie wzbudzała sama Krzywa Wieża, jak i postać Frankensteina - turyści chętnie sięgali po materiały promujące krzywą wieżę i inne zabytki. Podczas targów gmina prezentowała także ulotki przedstawiające ruiny ząbkowickiego zamku w nowej odsłonie - wieżę bramną po remoncie oraz album fotograficzny „Ząbkowice Śląskie w obiektywie”.

TOURTEC 2013 wypełniony był licznymi atrakcjami, a Wystawcy mieli możliwość nawiązywania ciekawych kontaktów. Przy stoisku naszej gminy dzieci mogły pokolorować ząbkowickie zabytki, młodzież i dorośli uczestniczyli w konkursach – za dobrze rozwiązany rebus z hasłem promującym nasze miasto lub poprawną odpowiedź na pytanie związane z historią Ząbkowic każdy otrzymywał atrakcyjne gadżety z wizerunkiem Krzywej Wieży, Frankensteina lub herbem gminy.

Targom towarzyszyły występy kapel ludowych i folkowych, wystąpiły zespoły folklorystyczne i taneczne. Choć pogoda przeplatana raz słońcem, raz deszczem – atmosfera i humory dopisały zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.