ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Gry i zabawy średniowieczne podczas Ząbkowickiego Uniwersytetu Dziecięcego

28.10.2015
Kolejne zajęcia Ząbkowickiego Uniwersytetu Dziecięcego odbyły się 24 października 2015 roku. Tym razem nasi mali studenci wzięli udział w przygotowanej przez Izbę Pamiątek Regionalnych lekcji historii pt. „Gry i zabawy średniowieczne”.

Dzieci nie tylko usłyszały ciekawostki związane z ząbkowickim zamkiem, ale także miały okazję poznać jak żyło się w czasach średniowiecza. W tym dniu mogły zmierzyć prawdziwe zbroje rycerskie, nauczyć się tańca w rytm muzyki dawnej, a także zmierzyć się w grze sportowej i nauczyć obyczajów obowiązujących przy stole. Niewątpliwie największą atrakcją było zakończenie zajęć, kiedy to chłopcy pasowani byli na rycerzy, a dziewczynki na damy dworu. Wszystkie dzieci na zakończenie dostały nie tylko wpis do indeksu, ale także certyfikaty potwierdzające uzyskany tytuł. Dodatkowo nasi mali rycerze otrzymali na pamiątkę miecze, a damy dworu bawełniane chusteczki z wyhaftowanym imieniem każdej z nich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.