ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Happening antysmogowy w Ząbkowicach Śląskich

14.11.2017
Stowarzyszenie Ząbkowicki Alarm Smogowy przygotowało z okazji Dnia Czystego Powietrza happening na ząbkowickim rynku. W centrum Ząbkowic Śląskich do dbania o nasze środowisko zachęcały także dzieci z ząbkowickich przedszkoli i młodzież ze szkół. Podczas happeningu rozdawane były ulotki wydane przez Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich, informujące o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą smog, a także o tym, jak każdy z nas może ograniczać jego emisję.

W ramach wspomagania walki ze smogiem, Gmina Ząbkowice Śląskie rozpoczęła też program wymiany źródeł ogrzewania – w pierwszym etapie wymienionych zostanie w najbliższym czasie 70 pieców na terenie naszej gminy. Przypominamy również, że nabór w drugim etapie trwa do 24 listopada 2017 roku.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.