ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Hejnał ząbkowicki rozbrzmiewa każdego dnia z Krzywej Wieży

22.12.2015
Już nie tylko Kraków czy Poznań, ale Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina może pochwalić się swoim hejnałem. Od 12 grudnia 2015 r. odgrywany jest ze szczytu Krzywej Wieży każdego dnia o godz. 14:30. Godzina odgrywania hejnału ma przypominać ząbkowiczanom i turystom o wydarzeniu z 24 kwietnia 1858 r., kiedy to o 14.30 wybuchł pożar naszego miasta, podczas którego około 5000 ząbkowiczan straciło dach nad głową.

Oryginalny zapis nutowy pochodzi z 1967 roku. Jego autorem jest Tadeusz Natanson – polski muzyk, teoretyk muzyki, kompozytor i pedagog. Skomponował go na prośbę Józefa Glabiszewskiego. Na bazie oryginalnego zapisu nutowego ząbkowiczanie: Sylwester Pióro i Andrzej Mazur przerobili zapis nutowy na elektroniczny dźwięk.

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców, gości i turystów do odwiedzenia Krzywej Wieży a podczas świątecznych i rodzinnych spacerów zapraszamy na ząbkowicki rynek czy ul. Św. Wojciecha i posłuchania ząbkowickiego hejnału o godz. 14:30. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.