ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

I Festiwal im. Aloisa Tauxa za nami

19.10.2015
Brzmieniem organów w kościele parafialnym w Braszowicach rozpoczął się I Festiwal im. Aloisa Tauxa – pochodzącego z Braszowic kompozytora, muzyka, wieloletniego dyrektora Mozarteum w Salzburgu, autora m.in. „Marsza dla Ząbkowiczan”. Pierwszego dnia festiwalu, w kościele pw. św. Wawrzyńca w Braszowicach wystąpił Chór Gloria z Ząbkowic Śląskich oraz Chór Kameralny Parafii z Groszowic wraz z solistami – Marianem Bilińskim (organy, batuta) oraz Krzysztofem Bilińskim (Altówka). Koncert, w którym usłyszeć mogliśmy utwory A. Tauxa, W.A. Mozarta i J. Haydna krótkim wykładem na temat Aloisa Tauxa poprzedził Jerzy Organiściak.

Drugiego dnia, w kościele św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich  usłyszeliśmy utwory Tauxa, Mozarta, Haydna oraz Frisina w wykonaniu Opolskiego Chóru Kameralnego pod batutą Mariana Bilińskiego, Chór Kameralny z parafii z Groszowic oraz Chór Gloria

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.