ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

I Sesja Przewodniczących Organów Wykonawczych Jednostek Pomocniczych – sołectwa i zarządy osiedli pomagają uchodźcom

11.03.2022
Pierwsza tegoroczna sesja Przewodniczących Organów Wykonawczych Jednostek Pomocniczych z terenu Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie odbyła się 11 marca 2022 r. na świetlicy w Olbrachcicach Wielkich.

Sesja miała charakter uroczysty – z okazji Dni Sołtysa przypadającego na dzień 11 marca Burmistrz Marcin Orzeszek wraz 
z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Dominikiem złożyli obecnym na sali sołtysom, przewodniczącym rad sołeckich oraz przewodniczącym zarządów osiedli życzenia wraz z podziękowaniami za pracę na rzecz sołectw i całej Gminy Ząbkowice Śląskie. Burmistrz podkreślił, że troska o nasze „małe ojczyzny” i podejmowanie dobrych inicjatyw ma – szczególnie w tak trudnych czasach – ogromne znaczenie dla naszej przyszłości.

Na sesji poruszony został ważny temat obecnej sytuacji uchodźców przebywających na terenie naszej gminy. Sołtysi zadeklarowali pomoc w zakresie organizacji pobytu rodzin z Ukrainy, których z dnia na dzień przybywa coraz więcej. Na dzień dzisiejszy – 11 marca  - oficjalnie w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich zarejestrowało się 180 uchodźców.

Omówione zostały także inwestycje realizowane w ramach funduszu sołeckiego – wszystkie zadania w ramach funduszu realizowane są zgodnie z założonym planem.

Burmistrz podziękował wszystkim zgromadzonym za zaangażowanie w pomoc uchodźcom i otwarte serca.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.