ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

I Ząbkowicki Piknik Średniowieczny – dofinansowany kwotą 44 624 zł.

09.04.2013
Projekt „I Ząbkowicki Piknik Średniowieczny” to nazwa projektu, który został wybrany do dofinansowania w ramach XI naboru wniosków 4.1/413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju”.

Nabór został przeprowadzony w dniach od 6 marca 2013 do 21 marca 2013 roku przez Lokalną Grupę Działania „Qwsi” dla działania „MAŁE PROJEKTY”. Beneficjentem projektu jest Ząbkowicki Ośrodek Kultury, a kwota dofinansowania wynosi  44.624,00 zł.

I Ząbkowicki Piknik Średniowieczny zaplanowano na plantach przy ząbkowickim zamku. Głównym działaniem będzie rekonstrukcja historycznej bitwy pod Ząbkowicami z 1335 roku.

Rekonstrukcja zostanie przeprowadzona przy udziale bractw rycerskich z terenu Polski i Czech (Vizymburk). Bractwa rycerskie przybędą do Ząbkowic Śląskich w przeddzień planowanej rekonstrukcji bitwy i rozbiją swoje obozowiska na plantach zamkowych. I Ząbkowicki Piknik Średniowieczny rozpocznie sie przemarszem uczestników pikniku w tym bractw rycerskich, z ząbkowickiego rynku na planty zamkowe.  W trakcie pikniku na plantach zamkowych zostaną rozegrane turnieje rycerskie: turniej bojowy i turniej łuczniczy. Na scenie zaprezentują się zespoły artystyczne: kat nyski, pokaz tańców średniowiecznych, pokaz mody średniowiecznej, występ zespołu muzyki średniowiecznej. Grupy turystów będzie oprowadzał po zamku przewodnik prezentujący historię Ząbkowic Śląskich. Na plantach zamkowych będą zlokalizowane stragany z artykułami przybliżającymi średniowiecze. Prezentowane będą pokazy średniowiecznych rzemiosł: kowalstwa, tkactwa, mennictwa, produkcji broni itd.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.