ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

I Zjazd Ząbkowiczan za nami

29.09.2015
Po raz pierwszy do Ząbkowic Śląskich zawitali wywodzący się z naszego miasta mieszkańcy całego świata. I Zjazd Ząbkowiczan zbiegł się z 70-leciem Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły. Uroczystości rozpoczęły się już w piątek na Rynku, gdzie Burmistrz Marcin Orzeszek przywitał wszystkich, przypominając również tych, którzy byli w naszym mieście przed nami. Podziękował także ząbkowiczanom mieszkającym poza naszą gminą, za bycie „Najlepszymi Ambasadorami Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina”. Na koniec burmistrz zapewnił wszystkich przyjezdnych, że Ząbkowice Śląskie są miastem ludzi otwartych i z pewnością każdy spotka się tu z niezwykle ciepłym przyjęciem.

Następnie na rynku odbyło się ślubowanie klas pierwszych LO oraz polonez, którego najpierw zatańczyli sami uczniowie, następnie biorąc do tańca osoby z widowni-samorządowców, nauczycieli oraz gości. Na koniec spotkania w rynku wszystkim uczestnikom wykonano pamiątkowe zdjęcie z drona. Kolejnym punktem programu była uroczysta akademia z okazji 70-lecia LO. Wieczorem na scenie ZOK-u wystąpili: Chór Gloria, teatr tańca „Marzenie” Ząbkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz absolwenci liceum. 

Sobota to konferencja historyczna w sali  konferencyjnej Starostwa Powiatowego, gdzie wygłoszonych zostało 10 referatów traktujących o 70 letniej historii Ząbkowic Śląskich oraz otwarcie wystawy o tej tematyce w Rynku. Wieczorem odbyło się spotkanie, na którym wszystkim uczestnikom zjazdu wręczono pamiątkowe prezenty, a następnie zebranych gości bawił kabaret Neo Nówka. I Zjazd Ząbkowiczan zakończył się w niedzielę Mszą Świętą w kościele św. Anny oraz wspólnym zasadzeniem dębu, upamiętniającego pierwsze spotkanie ząbkowiczan z różnych stron świata. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.