ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

II Festiwal Alojzego Tauxa

10.10.2016
W dniach 15 – 16 X 2016 r. odbędzie się już kolejny II festiwal poświęcony muzyce urodzonego w Braszowicach muzyka i kompozytora – Alojzego Tauxa.

Koncerty festiwalowe odbędą się w dniu 15.10.2016 w kościele św. Wawrzyńca w Braszowicach i 16.10.2016 w kościele św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich.

Alojzy Taux był zdolnym kompozytorem muzyki chóralnej, kościelnej i teatralnej, urodzonym 5 X 1817 roku w Braszowicach, który zrobił karierę w stolicy muzyki europejskiej XIX w. - Salzburgu.Tam był dyrygentem chóru i orkiestry Katedry Salzburskiej, pierwszym dyrektorem Konserwatorium Muzycznego, tzw. MOZARTEUM oraz założycielem i dyrygentem tamtejszego, działającego do dzisiaj chóru – Liedertafel. Jego dorobek kompozytorski obejmuje ponad 50 utworów i kilka z nich usłyszymy podczas festiwalu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.