ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

II gala Ząbkowickich Krzywych Wież już za nami!

29.01.2016
Prestiżowe wyróżnienia Burmistrza Ząbkowic Śląskich – Ząbkowickie Krzywe Wieże zostały wręczone po raz drugi. W kawiarni „Rynkowa” w Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala, którą poprowadzili Justyna Giryn i Paweł Onyśków z wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich, a swoimi występami uatrakcyjnili galę Agnieszka Bartkiewicz, Weronika Wójcik, Andrzej Wiśniewski i zespół Feelings Station. Wszystkich laureatów i gości powitał burmistrz Marcin Orzeszek. W swoim wystąpieniu Marcin Orzeszek powitał gości na „żłobkowej, bo dopiero dwuletniej gali”, dziękując za udział i pracę na rzecz Gminy Ząbkowice Śląskie, promowanie jej w kraju i poza jego granicami. Podkreślił wagę symbolu, jakim dla Ząbkowic Śląskich jest Krzywa Wieża, dzięki której nasze miasto jest tak rozpoznawalne. Laureaci i wyróżnieni w poszczególnych kategoriach swoim zaangażowaniem i pracą na rzecz gminy stają się podobnym symbolem, dzięki któremu nasze miasto i gmina są pozytywnie postrzegane przez mieszkańców i gości.

Galę otworzył występ Weroniki Wójcik z ząbkowickiej szkoły muzycznej CASIO, która zaśpiewała utwór „Kiedyś byłam Różą”.  Po nim rozpoczęto wręczanie statuetek przez Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka i Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Dominika. Nominowani w pierwszej kategorii, jaką był „Przedsiębiorca Roku” to:

 

DRG ZINC-METAL sp. z o.o. – producent elementów wyposażenia stajni, obór i chlewni.

Michał Parcheniak P.H. DANROL – właściciel sklepu z częściami do maszyn rolniczych.

Zuzanna Polichońska NORPOL I s.c. – hurtownia materiałów budowlanych.

Laureatem została spółka DRG ZINC-METAL

Wyróżnienia: Michał Parcheniak P.H. DANROL, Zuzanna Polichońska NORPOL I s.c.

 

W drugiej kategorii – „Produkt Regionalny Gminy Ząbkowice Śląskie” nominowani zostali:

 

Tomasz Rodzewicz i Michał Ptak – Browar „Rebelia” , produkujący lokalne piwa: Frankenstein, Pijak, Ramones'k.

KGW Sieroszów – według własnej receptury, tradycyjnymi metodami wytwarzają „Bzinkę”, na bazie kwiatów bzu.

KGW Olbrachcice Wielkie – wytwarzane metodą tradycyjną pierniki.

 

Statuetkę produktu regionalnego „zgarnęli” ząbkowiccy browarnicy – Tomasz Rodzewicz i Michał Ptak

Wyróżnienia: KGW Olbrachcice Wielkie, KGW Sieroszów

 

Trzecią kategorią było „Rękodzieło Artystyczne Gminy Ząbkowice Śląskie”. Nominowani byli:

 

Ewa Głowak – właściciel galerii „Retro”.

Mariusz Kasprzyk – rzeźbienie piłą mechaniczną w drewnie, karwing, malarstwo, rzeźbiarstwo.

Bożena Bogaczyńska-Adach – artystycznie wykonywane torty, pierniki i ciasta na indywidualne zamówienia.

Statuetka w tej kategorii przyznana została panu Mariuszowi Kasprzykowi.

Wyróżnienia: Bożena Bogaczyńska-Adach, Ewa Głowak

 

Po emocjach związanych z pierwszymi trzema kategoriami, przyszedł czas na chwilę wyciszenia – o oprawę muzyczną zadbała Agnieszka Bartkiewicz, która przy akompaniamencie Andrzeja Wiśniewskiego wykonała utwór „Gdzie diabeł mówi dobranoc” z repertuaru Hanny Banaszak.  

 

Prowadzący po tym występie przedstawili nominowanych w kolejnej kategorii: „Nauczyciel na Medal”. Nominowali zostali:

 

Danuta Gapska-Migacz – nauczyciel historii z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich.

Urszula Zachara  - polonistka z Liceum Ogólnokształcącego.

Małgorzata Zabłocka – nauczyciel nauczania początkowego ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Nauczycielem na Medal w 2015 roku została pani Danuta Gapska-Migacz

Wyróżnienia: Urszula Zachara, Marzena Zabłocka

 

„Ząbkowicki Artysta Roku” – tak nazywała się piąta kategoria, w której nominowani byli:

 

Feelings Station – powstała w 2014 r. grupa, łącząca rockowe brzmienie z bluesem. W jej skład wchodzą: Dawid Cekiera, Marcin Cieśla, Adrian Golema i Mateusz Miernik .

Sami Swoi – Działająca od 3 lat 12 osobowa grupa miłośników muzyki folklorystycznej, występujący na wielu przeglądach i festiwalach.

Chór Gloria – Międzyparafialny czterogłosowy chór, liczący 38 osób. W ciągu roku dają około 30 koncertów, uświetniając uroczystości państwowe, kościelne i lokalne

Ząbkowicką Krzywą Wieżę dla artysty roku przyznano zespołowi Feelings Station

Wyróżnienia: Sami Swoi, Chór GLORIA

 

Następnie wręczono statuetki w kategorii „Sportowiec Roku” – nominowani:

 

Jarosław Buczko – mistrz świata w wyciskaniu sztangi leżąc, zdobywca blisko 70 medali w zawodach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Marcin Głowacki – wielokrotny medalista ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów w Stunt Ridingu.

Małgorzata Koza – brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Karate.

 

Statuetkę otrzymał Jarosław Buczko.

Wyróżnienia: Małgorzata Koza, Marcin Głowacki

 

Przedostatnią kategorią był „Wolontariusz Roku”, w której nominowano:

 

Irena Szewczyk – prezes Stowarzyszenia Integracja, działającego na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie MOTOFRANKENSTEIN – miłośnicy motorów i pomagania innym. Jak powiedział przedstawiciel stowarzyszenia, Witek Wiśniewski, ich dewizą jest „żądasz szacunku, sam szanuj innych”. Wspierają bezinteresownie niema każde lokalne i regionalne wydarzenie – Wampiriady, Mikołajki, Weekend z Frankensteinem, Motoserce – to tylko niektóre z nich.

Piotr Warzocha – szef ząbkowickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prezes klubu sportowego Polonia Ząbkowice Śląskie, administrator wyróżnianej strony internetowej publicznego gimnazjum nr 1.

Statuetkę otrzymał Piotr Warzocha

Wyróżnienia: Irena Szewczyk, Stowarzyszenie MOTOFRANKENSTEIN

 

Na koniec wręczono tytuł „Ząbkowiczanina Roku” statuetkę wyjątkową, którą otrzymał Piotr Zieliński – zawodnik Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej i włoskiego klubu Empoli. Sam zawodnik nie mógł być obecny na gali, a statuetkę w jego imieniu odebrali jego rodzice – państwo Beata i Bogusław Zielińscy. Piotr nagrał jednak kilka słów podziękowań za wyróżnienie:

 

Podczas gali wręczono również nagrody w organizowanych konkursach świątecznych: Fotoświęta, Najładniejsza posesja i najładniejsza witryna świąteczna.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.