ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

II ząbkowickie zawody „Frankie Contest” w skateboardingu zakończone

09.05.2016
Na ząbkowickim skateparku mieszczącym się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Kusocińskiego odbyły się zawody w jeździe na deskorolce. Podobnie jak przed rokiem do Miasta Krzywej Wieży przyjechali zawodnicy z różnych zakątków kraju m.in. Krakowa, Wałbrzycha, Zielonej Góry, Namysłowa, Żar, Czeladzi, Jeleniej Góry, Dzierżoniowa, Legnicy, Leszna, Wrocławia, Kędzierzyna Koźla, Rybnika, Nowej Soli, Szklarskiej Poręby, Jastrzębia Zdroju i oczywiście nie zabrakło skejterów z Ząbkowic Śląskich. Tym razem zawodnicy oprócz walki o prestiż i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, konkurowali przede wszystkim o nagrody pieniężne.

Piękna pogoda sprzyjała deskorolkowcom tego dnia. Zawody przeprowadzone były w formie Contest (każdy zawodnik jeździł indywidualnie) oraz Best Trick (konkurs na najlepszą i najtrudniejszą sztuczkę wykonaną na deskorolce). Ocenie jurorów podlegała technika jazdy, styl, prędkość jak i umiejętność wykorzystania elementów skateparku. Dla najmłodszych zawodników przewidziano „mini jam”. Zawody skateboardingowe przebiegały w doskonałej atmosferze nie tylko dzięki pięknej pogody. Świetne bity i profesjonalny komentarz były uzupełnieniem tego wspaniałego sportowego widowiska.

WYNIKI THE FRANKIE CONTEST - deskorolka

FINAŁY:
1. Przemek Hippler
2. Przemek Wardęga
3. Robert Chudaszek
4. Daniel Leśniak
5. Dawid Rykowski
6. Dawid Dubas
7. Krzysztof Kozłowski
8. Kacper Jakóbczyk
9. Mateusz Okuła
10. Kamil Zabielski

BEST TRICK:  Dawid Rykowski 

Mini Jam zorganizowany przez szkółkę deskorolki z Wrocławia skateschool.pl
Szymek Szczepańczyk (Wrocław) - 10 lat
Jan Drelichowski (Wrocław) - 8 lat

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.