ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

III Festiwal Muzyczny im. Alojzego Tauxa

16.10.2017
Już po raz trzeci w Braszowicach i Ząbkowicach Śląskich odbył się festiwal muzyczny im. Alojzego Tauxa – urodzonego w Braszowicach kompozytora, dyrygenta i pierwszego dyrektora Mozarteum w Salzburgu. Pierwszego dnia w kościele parafialnym w Braszowicach, tak, jak w ubiegłym roku gościł w naszej gminie Opolski Chór Kameralny pod dyr. Mariana Bilińskiego, któremu towarzyszył Chór „Gloria” z Ząbkowic Śląskich pod dyr. Andrzeja Wiśniewskiego. Drugiego dnia festiwal przeniósł się do kościoła pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich, a oprócz Opolskiego Chóru Kameralnego i Chóru „Gloria” wystąpił chór „Cantate Domino” z Nowej Rudy pod dyr. Piotra Bałandy oraz zespół smyczkowy pod dyr. Krzysztofa Bilińskiego.

Wykonane zosąły utwory m.in. Alojzego Tauxa, Marco Frisina, Roberta Johna, Michała Lorenza, Paula de Senneville, Johna Newtona. Przed koncertami w Braszowicach została odsłonięta pamiątkowa tablica upamiętniająca urodzonego w tej miejscowości Alozego Tauxa.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.