ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

III Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ząbkowickiej w karpiowaniu - relacja

29.05.2012
Przez cztery dni i trzy noce non stop trwały nad przepięknym zbiornikiem Kozielno III Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ząbkowickiej w karpiowaniu. 21 zawodników przez ten okres starało się złowić jak największą ilość ryb karpiowatych (karpi, amurów i tołpyg powyżej 2 kg). Inne ryby nie podlegały klasyfikacji.

Jak napisał jeden z typowych portali wędkarskich karpiowanie to coś więcej niż zwykłe hobby. „Na obsesję cierpią niewątpliwie zdeklarowani karpiarze. Ci, którzy sprzęt kompletują latami, którzy wiążą tak skomplikowane zestawy, że nie bardzo wiadomo, gdzie jest początek i koniec... Którzy na kulki proteinowe wydają majątek, na jedną rybę poświęcają cały urlop, a po kilku latach wszystko już mają karpiowe - karpiowe pudła, karpiowe fotele, karpiowe łóżka, karpiowe namioty, karpiowe podbieraki wielkości małego niewodu, karpiowe namioty i głowy oraz serca pełne karpiowych substancji...”

Kto nie wierzy w ten jakże trafny cytat mógł sam na własne oczy się przekonać nad zbiornikiem Kozielno. Przystępujący do zawodów uczestnicy przywieźli ze sobą góry sprzętu: łodzie, pontony, łóżka, fotele, namioty, echosondy, góry zanęty i kilogramy kulek. Ten sposób wędkowania zaciekawił nawet telewizję TVN 24, która pojawiła się na granicy Opolszczyzny i Dolnego Śląska, by podstawy karpiowania przedstawić szerszej publiczności.

Niestety zarówno sprzęt jak i umiejętności oraz wiedza zawodników na niewiele się zdały. Przez cały okres zawodów złowiono tylko jednego karpia. Jego łowcą okazał się Ryszard Chmura startujący w teamie z Wiesławem Siekierką. Ryba po zważeniu (4,20 kg) wróciła do wody w bardzo dobrej kondycji. Zwycięzcy otrzymali za zajęcie I miejsca dwa namioty karpiowe o wartości 1400 zł.

Pozostałe nagrody dzięki ofiarności sponsorów zostały rozlosowane spośród uczestników i ci, którym dopisało szczęście przy losowaniu wrócili do domów z wartościowym sprzętem wędkarskim. Pula nagród przekroczyła kwotę 3.000 zł!

Patroni i sponsorzy:

RZGW Wrocław, PZW Wałbrzych, PZW Ząbkowice Śląskie, Senator RP Stanisław Jurcewicz, , Burmistrz Ząbkowic Śląskich, Starosta Ząbkowicki , Burmistrz Złotego Stoku, Burmistrz Ziębic, Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki, Wójt Gminy Ciepłowody, Burmistrz Barda, Perfect s.c.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.