ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Imprezy i wydarzenia 2015

18.02.2016
Rok 2015 był rokiem bogatym w wydarzenia kulturalne i sportowe. To nie tylko sztandarowe imprezy – Dni i Noce Krzywej Wieży oraz Weekend z Frankensteinem. W ubiegłym roku na terenie gminy odbyło się blisko 300 wydarzeń kulturalnych i bez mała 140 imprez sportowo-rekreacyjnych. Był to rekordowy rok pod względem frekwencji, we wszystkich wydarzeniach udział wzięło ponad 115 tysięcy osób.

Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście Dni i Noce Krzywej Wieży oraz Weekend z Frankensteinem. Na organizowanych koncertach bawiło się kilkanaście tysięcy osób, nie tylko z naszej gminy, ale również wielu przyjezdnych z regionu i województwa. Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszyły się jednak nie tylko koncerty, ale atrakcje odbywające się pod Krzywą Wieżą i na Rynku.

 

Rok 2015 to rok jubileuszowy dla Wojewódzkiego Festiwalu Zespołów Artystycznych Kół Gospodyń Wiejskich w Stolcu, który w tym roku odbył się już po raz 20.  W tegorocznej edycji wystąpiło prawie 40 zespołów, a na boisku sportowym w Stolcu bawiło się kilkuset gości.

 

Ząbkowicki Ośrodek Kultury zorganizował ponadto kilkadziesiąt koncertów zespołów amatorskich i profesjonalnych na scenie sali widowiskowej, odbyło się również kilka wystaw malarskich i fotograficznych.

Tradycjnie na Rynku odbyły się dwa Jarmarki - Wielkanocny i Bożonarodzeniowy, oraz Targi Rolno-Spożywcze połączone z Prezentacjami Gospodarczymi.

Na organizowanych imprezach odbywały się również różnego rodzaju zawody sportowe, skierowane głównie dla dzieci i młodzieży (Olimpiada Przedszkolaka, turnieje piłki nożnej i mini siatkówki).  Ale również dla dorosłych przygotowano wiele atrakcji – od kilku lat funkcjonuje Ząbkowicka Liga Futsalu, podzielona w tym roku na 3 ligi, w których występuje 30 drużyn. Na nowym Skateparku odbyły się również pierwsze zawody deskorolkowe FRANKIE JAM, w których udział wzięło kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. Gmina Ząbkowice Śląskie była tym roku również współorganizatorem XVI Powiatowego Rajdu Rowerowego, który w 2015 roku odbył się w Tarnowie, zaś na Hali Słonecznej odbyły sie także XXXIV Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego KARATE KYOKUSHIN. 

 

Największym wydarzeniem sportowym była ubiegłoroczna II edycja „10 Ząbkowickiej” – w biegu, który odbył się podczas Weekendu z Frankensteinem wystartowało 630 zawodników!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.