ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

03.09.2012
W dniu dzisiejszym we wszystkich szkołach Gminy Ząbkowice Śląskie odbyły się uroczyste apele inaugurujące rok szkolny 2012/2013.

W Gimnazjum Publicznym nr 2 w Ząbkowicach Śląskich w tym wyjątkowym dla uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego wydarzeniu uczestniczył również burmistrz Marcin Orzeszek. Kierując swoje słowa do uczniów podkreślił, że jest to szczególny dzień przede wszystkim dla pierwszoklasistów, którzy przekroczyli po raz pierwszy progi nowej szkoły, ale z pomocą nauczycieli oraz starszych kolegów i koleżanek z pewnością szybko zaadaptują się w nowej społeczności.

Po apelu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie mieli pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie. Po rozmowach z wychowawcami i zapoznaniu się z planem lekcji uczniowie udali się do domu, by wykorzystać jeszcze ten „ostatni” dzień wakacji.

Nowy rok szkolny w przedszkolach publicznych, szkołach podstawowych oraz gimnazjach na ternie Gminy Ząbkowice Śląskie rozpoczęło 2575 dzieci i młodzieży, z czego:

- w szkołach podstawowych 1167 uczniów,

- w gimnazjach 676 uczniów,

 - w przedszkolach i żłobku 732 dzieci.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.