ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Informacja dla mieszkańców gminy o nowym systemie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych

26.06.2013
Od 1 lipca 2013 roku w Gminie Ząbkowice Śląskie zacznie obowiązywać nowy system odbioru i zagospodarowywania odpadów komunalnych. Odpady komunalne od mieszkańców odbierać będzie firma wybrana przez Gminę na podstawie przeprowadzonego przetargu.

Mieszkańcy, w zamian za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, będą wnosić opłatę do Urzędu Miejskiego - zadeklarowaną w złożonej deklaracji.

 

 

 

Obowiązki właścicieli:

- zabudowa jednorodzinna (domki jednorodzinne):
wyposażyć nieruchomość w pojemniki do zbiórki odpadów zmieszanych, w przypadku segregacji wybrana w przetargu firma dostarczy worki za darmo;  

- zabudowa wielorodzinna (bloki, duże wspólnoty):
zarząd wspólnoty/właściciel nieruchomości wyposaża nieruchomość w pojemniki do zbiórki odpadów zmieszanych, w przypadku segregacji również należy wyposażyć nieruchomość w pojemniki na odpady segregowane;

- utrzymywać pojemniki w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym;

- umożliwić firmie wywozowej odbiór odpadów z posesji i udostępnić pojemniki i worki z odpadami w terminach ich odbioru;

-  złożyć do Urzędu deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami;

- uiszczać opłatę za gospodarowanie odpadami do 10 każdego miesiąca następującegonpo miesiącu, którego obowiązek ponoszenia opłaty dotyczy.

Pierwszą opłatę za odpady komunalne należy wnieść do dnia: 10 sierpnia 2013 r. na konto Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śląskich. Nr rachunku:
90 9533 0004 2001 0013 1733 0007

Informacji udzielają:
- w sprawie deklaracji i opłat - pracownik Wydziału Finansów i Planowania tel.74-8165-362; e-mail: marta.ewertowska@zabkowiceslaskie.pl;
- w pozostałych sprawach: pracownicy Wydziału Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej pod numerami telefonów: 74-8165-364, 74-8165-358, e-mail: anna.majorczyk@zabkowiceslaskie.pl, katarzyna.szady@zabkowiceslaskie.pl.

Z poważaniem:
Piotr Miernik
Zastępca Burmistrza
Ząbkowic Śląskich

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.