ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Informacja dotycząca zbierania wniosków o usuwanie azbestu

25.01.2018
W związku z ogłoszonym naborem wniosków przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, związanym z usuwaniem azbestu na rok 2018 Burmistrz Ząbkowic Śląskich informuje, że Gmina Ząbkowice Śląskie zamierza przystąpić do programu oraz starać się o dofinansowanie demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie.

Maksymalna możliwość dofinansowania może wynieść do 85 % ze środków przyznanych przez WFOŚiGW, jednak nie więcej niż 800,00 brutto zł za tonę usuniętych odpadów.

Warunkiem uruchomienia programu będzie decyzja o przyznaniu środków zewnętrznych Gminie Ząbkowice Śląskie. W przypadku braku kwalifikacji wniosku Gminy, program nie będzie realizowany.

WARUNKIEM PRZYSTĄPIENIA DO PROGRAMU JEST:

- złożenie w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich wniosku o przyznanie dofinansowania kosztów związanych z usuwaniem azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie w terminie do 02 lutego 2018 r., który jest podstawą do ubiegania się o środki finansowe z funduszu;

- wniesienie wkładu własnego wynoszącego 15 % kosztów demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania odpadów (w terminie określonym przez Burmistrza Ząbkowic Śląskich).

Uwaga! Zakup i wykonanie nowego pokrycia dachowego nie są objęte dofinansowaniem! Koszty wykonania nowego pokrycia dachowego musi ponieść we własnym zakresie, otrzymujący dofinansowanie od Gminy.

W przypadku kiedy koszt demontażu, transportu i utylizacji 1 tony eternitu przekroczy szacowaną kwotę, powstałą różnicę pokrywa wnioskodawca.

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 74 8165-364. Wniosek dostępny jest do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich,  oraz w Biurze Obsługi Interesanta i u sołtysów.  

Termin składania wniosków do dnia 02 lutego 2018 r. Obowiązuje kolejność składanych wniosków według daty wpływu do Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. Złożone wnioski podlegać będą weryfikacji.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.