ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Informacja Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu i Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie usuwania drzew i krzewów

21.02.2017
Zgodnie z art. 83a ust. 1 ustawy o ochronie przyrody zezwolenie na usunięcie drzewa lub krzewu z terenu nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków wydaje wojewódzki konserwator zabytków.

W sytuacji gdy drzewa lub krzewy nie podlegają obowiązkowi uzyskania zezwolenia na ich usunięcie, na podstawie ustawy o ochronie przyrody (art. 83f ust. 1;  m.in. na gruntach stanowiących własność  osób fizycznych ), zastosowanie mają przepisy ustawy z 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2014 r., poz. 1446, z późn. zm.). Zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt 11 tej ustawy wszelkie działania, które mogłyby prowadzić do naruszenia substancji lub zmiany wyglądu zabytku wpisanego do rejestru zabytków, układów urbanistycznych lub ruralistycznych albo których zieleń  jest komponentem  tych układów  wymagają pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków, w zakresie usuwania drzew i krzewów.

informacja-konserwatora-zabytkow.pdf

Więcej ifnormacji na temat nowych przepisów znajdą Państwo na stronie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.