ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

IV spływ "na BeleCzym" Przełomem Bardzkim

19.06.2013
Spływy na „BeleCzym” to impreza dla miłośników szaleństwa i niezapomnianej przygody. Która jest organizowana w niewielu miejscach w Polsce, pomimo tego iż przyciąga wielu widzów i jej uczestników.

Gmina Bardo kładzie coraz większy nacisk na promocję Przełomu Bardzkiego rzeki Nysa Kłodzka, który jest jednym z piękniejszych przełomów górskich w Europie. Rzeka płynie malowniczą, krętą doliną, tworząc pięć wielkich meandrów wcinających się w skały. Spływ szlakiem Przełomu Bardzkiego staje się wędrówką wśród sielankowych łąk i wzgórz, w otoczeniu pięknej przyrody i śpiewu ptaków, a uczestnikom dostarczy oprócz niezapomnianej przygody niezapomnianych wrażeń! 

Tradycyjnie w sobotę, 22 czerwca w ramach obchodów Dni Barda 2013, wystartuje po raz czwarty spływ „na BeleCzym" Przełomem Bardzkim.

W spływie może wystartować każdy, kto zbuduje samodzielnie jednostkę pływającą, która będzie wytworem nieograniczonej fantazji, amatorskiej pracy i zaprezentuje ją jury oraz publiczności  zgromadzonej nie tylko na zabytkowym moście kamiennym, ale także na całym 1,5 km odcinku spływu, który przebiegać będzie od przystani przy D.W. „Brido" (ul. Grunwaldzka w Bardzie) do przystani w Parku za Nysą (ul. Skalna w Bardzie).  „Pływadła” zostaną ocenione przez specjalne powołane jury. Każda załoga otrzyma pamiątkowy dyplom uczestnictwa, a zwycięzcy, autorzy najciekawszych „pływadeł" - cenne nagrody! Przyznana zostanie również nagroda publiczności.

Impreza ta jest niezwykle barwna, dostarcza wielu pozytywnych emocji i humoru, gdyż konstrukcje „pływadeł” to pokaz artystycznej wyobraźni i ciekawych rozwiązań technicznych.

W poprzednich latach mogliśmy podziwiać pływające dywany i bezludne wyspy, samotnych żeglarzy, statek piracki, potwory oraz kilkuosobowe teamy. Wszystkich uczestników spływu charakteryzowała ogromna fantazja i poczucie humoru, a powodów do śmiechu nie brakowało!

Więcej informacji na www.bardo.pl!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.