ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Jak stać się świadomym przedsiębiorcą –40 osób skorzystało z bezpłatnego szkolenia w Urzędzie Miejskim

28.09.2016
O tym, na co musi być przygotowany przedsiębiorca, który dopiero rozpoczyna przygodę z biznesem przekonali się uczestnicy poniedziałkowego szkolenia „ABC przedsiębiorczości, czyli jak założyć własną firmę”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród osób dorosłych jak i młodzieży - w szkoleniu uczestniczyło blisko 40 chętnych słuchaczy.

Warsztaty zorganizowane przez Polską Fundację Przedsiębiorczości oraz Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich poprowadziła pani Justyna Maćkowiak - wieloletni doradca gospodarczy, trener w dziedzinie rozpoczynania działalności gospodarczej. Celem szkolenia było przede wszystkim zapoznanie się z głównymi wymogami oraz obowiązkami wynikającymi z faktu rozpoczynania oraz prowadzenia działalności gospodarczej.

Co zrobić, gdy chcę założyć firmę, a nie mam pomysłu na rodzaj działalności? Jak nazwać firmę? W jakiej formie prawnej ją prowadzić, skąd uzyskać dotację lub pożyczkę na założenie lub rozwój swojej działalności? – na te i wiele innych praktycznych zagadnień mogliśmy uzyskać wyczerpujące odpowiedzi. Przyszli, nowi przedsiębiorcy zapoznali się, krok po kroku z aspektami prawnymi oraz rachunkowymi obowiązującymi  w polskich uwarunkowaniach ekonomicznych i podatkowych.

Liczne przykłady z autopsji, przejrzysta prezentacja i zaangażowanie prowadzącej wzbudziło wśród obecnych słuchaczy duże zainteresowanie poruszanymi tematami. Udział w warsztatach z pewnością pozwoli nowym przedsiębiorcom podejmować praktyczniejsze decyzje biznesowe - zapraszamy na kolejne szkolenia.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.